Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki volt már ilyen helyzetb...

Valaki volt már ilyen helyzetben? Egy hete voltam a Nőgyógyásznál és nem látott nálam terhességet és ki írta nekem a Norculut gyógyszer amitől megjön a menzeszem.

Figyelt kérdés

Én be is szettem aztán tegnap vettem egy tesztet mert úgy éreztem hogy terhes vagyok mert nekem van már egy 1,5 éves kislányom és tudom milyen az amikor terhes az ember.

Szóval vele is ugyan ilyen tüneteim voltak .

És a tegnapi teszt pozitív lett aztán csináltam még egy tesztet és az is pozitív lett.

Na ma elmentem a dokihoz és megint nem látott nálam terhességet de csináltatott velem még egy tesztet ott előtte megcsináltam és az is pozitív lett.

Azt mondta hogy vagy méhen kívüli terhes vagyok vagy annyira kicsi még a baba hogy nem látszódik az ultrahangon .

Most az a kérdésem hogy Most én honnan tudjam aszt hogy méhen kívüli vagyok vagy nem ?

Ki volt már ilyen helyzetben?


2013. ápr. 3. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb keress egy másik dokit, akinek jobb uh gépe van meg van annyi esze, hogy akkor elküld vérvételre.
2013. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia köszi a választ .

Voltam már másik dokinál de az sem csinált nekem vérvételt csak vizeletet és az is pozitív lett.

Nem tudom mit csináljak egy doki sem mondta aszt hogy csináljunk vérvételt.

2013. ápr. 4. 00:15
 3/9 Huncutka001 ***** válasza:
Azért nem küldenek vérvételre, mert a terhesség ténye már bizonyított, és azt a vérvételből sem fogják megtudni, hogy méhen kívüli e a baba. Egyébként szerintem valószínű, hogy csak nagyon kicsi, bár már 4,5-5 hetesen a petezsákot és szikhólyagot látnia kellene.
2013. ápr. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én bemennék valami fals indokkal az ügyeletre! A kórházakban ilyenkor alaposabbak!


Nekem tavaly nyáron volt egy terhességem (sajnos vetélés lett a vége), és akkor vettek rögtön vért hogy hormon szintet nézzenek, alaposan meg uh-ztak!


Ha méhen kívüli is, azért az nem olyan veszélytelen dolog!

2013. ápr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! Nyugodj meg, a méhenkívülinek azért vannak jelei .kétszer voltam méhenkívüli,és mindkettő kürtepedéssel járt,nincsenek már petevezetékeim. Mondjuk annak durva tünetei voltak nálam,igaz már a betöltött 6.héten! Éles fájdalom, végbéltáji fájdalom, barnázás,vérzés,gyengeség. DE: igenis a vizeletteszt pozitivítása mellett szükséges a vérvétel. Ugyanis a hcg normál esetben másnaponta duplázódik,méhenkívüli esetében,vagy felszívódó,nem fejlődő terhességnél meg nem. Ezért a diagnózis felállítása két lépés, a hüvelyuh.kontrollálása, és a vérvétel,majd a hcg eredményét követően két napra rá újabb vérvétel,s hüvelyuh. ami a diagnózis felállítását már megkönnyíti. Nálam mindkétszer nagyon is komolyan vették az orvosok. Bízzunk benne,hogy nálad csak még nem mutatja magát a pici,lehet később fogant, de akkor is, egy vérvételt kierőszakolnék, már csupán megnyugtatásképp .
2013. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az írását.

Ma vettem egy olyan tesztet ami kimutatja hogy hanyadik hétben járok és 4-5 hetet mutatott az szerintetek nagyon kicsi még hogy lássák az ultrahangon?

2013. ápr. 4. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy kicsi. 6 hetesen már lesz petezsák, s jobb esetben szívhang (nekem 6 hét 2 naposan volt szívhang). de van,kinek 7 hetesen látják csak a dobogó szívecskét. Próbálj megnyugodni, nincs görcsöd,nincs vérzésed, higgy abban,hogy igenis minden rendben van odabent!
2013. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi és remélem semmi gond nem lessz.

De miest a dokihoz megyek megírom hogy mit mondot vagy hogy halatszot e a szívhang vagy látszot e valami.

2013. ápr. 4. 22:02
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Na, mi volt?:)

2016. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!