Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ápolónőként dolgozok, és...

Ápolónőként dolgozok, és vannak tartósan ágyban fekvő betegeink, akiket naponta kell mobilizálni a decubitus elkerülése végett! Mi van akkor ha nem tudom, hogy terhes vagyok, és úgy emelek?

Figyelt kérdés
Mert ugye nem mondhatom azt,hogy bocsika,de lehet,hogy terhes vagyok,meg ki tudja,hogy mikor sikerül teherbe esnem!!

2013. ápr. 9. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok mint te. Az a baba aki megakar maradni akkor is megmarad ha te szekrényeket emelsz. Akkor lenne ez probléma ha most kezdenéd ezt a munkát, mert akkor még nem szokta volna meg a tested, de így hogy már régebb óta csinálod nem okoz problémát. Természetesen amikor már 5-6 hetes leszel akkor érdeme lenne beszélni a főnököddel, hogy adjon más feladatokat, ha nem jó fej a főnököd akkor pedig doki és ő kiír.
2013. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel én nem kórházban dolgozok,hanem egy rehab. intézetben,ahol enyhe-,és középsúlyos értelmi fogyatékosokkal foglalkozunk,és ez veszélyeztetett munkakörnek számít!Ezért amint viszem a papírt,hogy terhes vagyok,már nem dolgozhatok tovább!!
2013. ápr. 9. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
(Érdemes átgondolni, hogy meddig is akarsz dolgozni, mert elég kevés a táppénz. )
2013. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez ismerős :) Gyönyörű a munkád :)

Nyugodj meg, nagyon sokaknak fogalma sincs eleinte, hogy várandósok és mindent ugyanúgy csinálnak. Egy egészséges terhességet ez nem szakít meg.

2013. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!Bár néha a falnak tudnék menni!:D:D

Hát...,figyelembe véve a mai napomat,eléggé félek,hogy elvetélek!!70-80 kg-ot emelgetni terhesen elég parás,még akkor is,ha szinte naponta csinálod,főleg úgy,hogy normális fogást sem találsz rajta,mert épp el vannak sorvadva a végtagjai!!

2013. ápr. 12. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már biztos vagy abban, hogy terhes vagy (nem jött meg és teszteltél) akkor menj dokihoz és ő kiír. Nincs kolléganőd, kollégád aki segítsen, tudom meg van az ő dolga, de ha kettőtök munkáját együtt csináljátok csak egyszerűbb. A főnököddel nem tudnál beszélni, mert azért ha máshol nem egy ilyen helyen pontosan tisztába van vele mindenki, hogy van a nőnek 9 hónap amikor csak a babájára kell gondolnia. Ha pedig még csak próbálkoztok, hidd el hogy nem lesz baja addig a babának.
2013. ápr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A mi egységünkben 64 gondozott van!Ebből jelenleg csak 1 tartósan ágyban fekvő,akit ki kell ültetni,de ha valamelyik elesik,vagy másik egységbe van szükség a segítségre akkor menni kell!!Ezzel csak az a gond,hogy a mi 64 gondozottunkra van 3 nő,és 3 férfi...,és ez nem a napi létszám hanem a teljes,ezért elég sűrűn vagyunk egyedül,mert nincs ember!!Szóval ha egyedül vagyok,nincs akivel megtudjam osztani a munkát!!Ezért félek!!
2013. ápr. 15. 13:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező/Sziasztok!


Vigyázzatok ezzel az emeléssel dologgal, mert Édesanyám is így járt, lenne két idősebb testvérem ha nem emelgette volna az embereket. Én vagyok a 3. próbálkozás, de azt mondták csoda hogy megmaradtam, ráadásul a szülőszobán is majdnem mindketten ott maradtunk... Bár ez nem biztos hogy ennek okán történt-e majdnem így.

Vigyázzatok magatokra!

És persze sok sikert a babá(k)hoz! :)

2013. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta?
2014. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legjobb volna ha kiiratnád magad dokival, hogy veszélyeztetett terhes vagy -
2014. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!