Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelme védekezni, ha...

Van értelme védekezni, ha valószinűleg úgysincs peteérésem?

Figyelt kérdés

PCOS-em és IR-em van. Eddig 2x1 500mg meforalt szedtem. Az eredményemre az endokrinológus felemelte az adagomat 3x1-re és írt fel nekem a TSH miatt Letrox50-et. (holnap kezdem el szedni)

A ciklusom sosem rendszeres. Van, hogy 30 napos van, hogy 47 napos.

Nagyon valószinű, hogy nincs peteérésem Kb. 1 év múlva szeretnénk babát, addig rendbe szeretnénk hozni a hormonrendszeremet. Szerintetek van értelme védekezni?


2013. ápr. 9. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelentene problémát, hogy esetleg mégis hamarabb jön a baba, akkor nincs értelme.
2013. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az én dokim kifejezetten kérte, hogy amíg beállítja a gyógyszerezésem, addig ha lehet, ne essek teherbe


meg kéne kérdezd az orvosod, hogy káros lehet-e a magzatra a fente említett gyógyszerek valamelyike, ajánl-e most egy esetleges terhességet vagy óvatosságra, esetleg várakozásra int

2013. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen, ha netán véletlenül lesz peteérésed és teherbe esel nagy a vetélés kockázata. Ilyenkor a dokik kérni is szokták, hoyg védekezzetek amíg be nem áll a hormonháztartásod.
2013. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem védekeznék ilyen esetben, gondolom ha hamarabb összejön, az se nagy probléma.
2013. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Persze az a legjobb, ha megbeszéled az orvosoddal, de ezeket a gyógyszereket éppen azért kapod, hogy teherbe tudj esni. A meforalt biztosan a terhesség elején is szedni fogod, a Letrox-ot nem ismerem, de ha jól tudom azt is szedik terhesen. Akkor mondanám, hogy védekezzetek, ha valami olyan gyógyszert kellene most szedned, amit abba kell hagyni mielőtt terhes leszel. Ettől függetlenül valóban az a biztos, ha megbeszéled az orvossal.
2013. ápr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam ilyenkor ajánlott védekezni. A kezelés elején a hirtelen váltástól gyakran szokott pé lenni, viszont még a hormonok még nem elég jók ahoz általában, hogy a baba meg is maradjon.
2013. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Mindenképpen megbeszélem az orvosommal, hogy mi legyen. Szerintem kb. még fél évig akkor védekezünk, utána ha már az eredmények nagyjából rendben vannak, nem védekezünk tovább! De az orvos mondja majd rá az áment! :-)
2013. ápr. 10. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!