Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Interneten haverkodni van...

Interneten haverkodni van értelme olyanokkal akikkel valószínűleg soha nem fogok élőben találkozni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van miről beszélgetni, miért is ne? Ha a beszélgetés célja pusztán a beszélgetés, akkor teljesen mindegy, hogy találkoztok-e élőben vagy sem.

Ez kicsit arra emlékeztet, amikor régen sok embernek volt levelezőtársa (ma is akad még ilyen), pl. nagyapám 40 éven keresztül levelezett egy amerikai valakivel, sosem találkoztak, de barátságnak nevezhető, ami közöttük volt, hiszen épp úgy "beszélgettek", mint két barát.

Persze neten (meg amúgy is) vigyázni kell, hogy mit oszt meg egy ember egy ismeretlen személlyel, mert vissza lehet vele élni.

2012. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor van értelme, ha sort kerítettek néha-néha találkozásra is.


Én Miskolc mellett lakom, s interneten összehaverkodtam egy Pécs mellett élő illetővel. A netes ismerkedés hamar átment telefonos beszélgetésekbe. Mondhatni, hogy ő volt a legjobb barátom, mindent megbeszéltünk telefonon.

Azonban, mivel emberek vagyunk és nem gépek, szerettem volna vele személyesebb barátságot is. Nem azt mondom hogy minden héten találkozni, de mondjuk nyáron megoldani, hogy pár napra elmenjek hozzá vagy ő énhozzám, meg esetleg 2-3 havonta valahogy fussunk össze egy napra is akár. Ő erre nem volt nyitott egyáltalán, csupán telefonálgatni akart. Én ezt meguntam, így megszakítottam vele a kapcsolatot.

Egy igazi személyes beszélgetést nem pótol semmi, én így gondolom...

2012. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincsen értelme, ezt elmagyarázni nehéz, hogy miért, de én ha úgy beszélgetek, hogy úgysem találkozunk soha, ez elveszi a kedvem az egésztöl. Talán ahhoz hasonlítható, hogy hiában van kutyád happy pets-ben, meg hiába van városnyi tanyád farmvillben, azt a kutyát sosem simogatod meg, ahogy a gyümölcsöt sem eszed meg soha. Hiába van egy embernek 100 online barátja, ha nem találkozik velük, attól még ugyanaz a magányos szerencsétlen marad. Számomra többet ér(ne) egy igazi barát (barát, nem haver) mint az összes online haver/barát. És személyes tanács, tapasztalatból: van online barátom, olyan igazi barát, csak épp sosem találkoztunk, mert nagy a távolság, kevés a pénz, jó lenne ha közelebb lakna...
2012. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Interneten haverkodni van értelme olyanokkal akikkel valószínűleg soha nem fogok élőben találkozni?"


Ha a célod barátság alapítása, akkor nincs értelme. Ha közös érdeklődési körűekkel való eszmecsere, szakkérdések megvitatása a cél, akkor viszont nincs különösebb szükség a személyes találkozásra.

2012. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem van. Pl. én ismerek sokakat, akik azta zenét hallgatják, amit én, a személyes barátaim közt egy sincs. vagy ha van bármi közös hobbitok, hasznos tanácsokat adhatnak. ha nincsenek barátaid, akkor a net fogja pótolni őket, de az igaziak mellé simán. Amúgy meg ha megkedveltél valakit nem fogod abbahagynia netes barátkozást, ha mi azt mondjuk, hogy tedd azt. Én megismertem így pár embert, adok a véleményükre, ilyesmi, de sosem találkoztunk személyesen. persze egy nap még megtörténhet.
2012. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* bocs: a net NEM fogja pótolni őket
2012. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem van.Én 5 éve beszélgetek egy sráccal, még lány létemre is,és szoktunk telefonon beszélgetni, páromon meg a családomon kívül ő ismer a legjobban... Még nem találkoztunk, most került volna sor rá jövő héten, mentem volna arra családdal,kb 20 km lett volna onnan ahova mentem volna, busszal is meg vonattal is át tudtam volna menni,de a programnak lőttek, egyéb okok miatt... Tökéletesen megértjük egymást,még így több mint 200 km-ről is... Nagyon szeretnénk találkozni, de engem nem engednek olyan messzire, őneki meg nincs pénze. Most azt tervezzük, hogy Pestre jön, mert oda fel tudnék menni, de nem tud egyenlőre...

Csak akkor barátkozz az illetővel,ha megbizonyosodtál róla, hogy nem valami szervkereskedő,egyéb finomság :) A szavaiból ki lehet venni.

2014. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!