Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik spirállal védekeztek, majd annak az eltávolítása után estek teherbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most szeretnék a nőgyógyászomtól spirált kérni, mert az óvszer nem válik be, gyógyszert pedig nem akarok szedni a rengeteg mellékhatás miatt. Viszont én még nem szültem és minden tudomásom szerint terhes sem voltam soha. Úgy hallottam mostmár felteszik ezt a minispirált nem szült nőknek is, de nem okoz meddőséget?

Kicsit azért félek. Viszont komolyan más módszert már nem tudok kitalálni :S Vagy ha egyéb ötletetek van, akkor segítetek? Babát kb. 3 év múlva tervezünk.


Köszönöm előre is mindenkinek!


2013. ápr. 10. 14:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és a fogamzásgátlóról még annyit, hogy nekem iszonyatos migrént csinált, konkrétan semmi nem vette ki a fejfájást, 3 hónapig szedtem, de elég is volt egy életre. És a környezetemben rengeteg nő azért jár szakorvoshoz, mert fogamzásgátló után nem rendeződött a ciklusa.

Szóval én spirálból is a hormonmenteset választanám.

2013. ápr. 10. 14:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek veled, hogy a gyógyszert nem szeretnéd szedni, nekem se vált be, mindenféle bajom volt tőlük(3 félét próbáltam) DE! Azt tudd, hogy a spirál sem tökéletes! Az ismerőseim körében (pedig elég kevés ismerősöm van) 2 nőt tudnék neked mondani, aki spirál mellett esett teherbe. Az egyiknek már a 3. terhessége volt, a kislány szép, egészséges lett, már 3. osztályba jár....és mindezt úgy, hyogy a baba mellett fent volt a spirál, és természetes úton szült. Csak azért írtam, hogy van ilyen is. Igen, az óvszerrrel is vannak gondok, sokszor előfordult már, hogy keresgélni kellett az aktus után, mert "nálam maradt.." Ezeket az agyonreklámozott készítményeket( kúp, krém stb..) sem ajánlom, az abortuszosok között nagyon sok a "pharmatex-es" baba.. Sajnos semmi sem tökéletes, de még mindig az óvszert ajánlom Neked, mert még szeretnétek gyereket. Én már nem , és magunknak a legkivitelezhetőbb a vasectomia volna. Sajnos ezt nem reklámozzák agyon. Pedig végleges megoldást jelent, nagyon kicsi kockázattal.

Lehet lepontozni férfiak ! :-P

2013. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát igazából az óvszerrel is majdnem olyan gond van, mint a fogamzásgátlóval. Megkeseríti az életem :DD


Tudom, hogy nem tökéletes a spirál és azt hiszem nem is esnénk kétségbe, ha mellette terhes lennék, de még nem tervezzük a gyereket. Bíznék én a megszakításban, jobban, mint a kúpokban és krémekben, de azért a spirál mégis biztonságosabb nála.


Esetleg még arra gondoltam, hogy megszakítás ovuteszttel kombinálva, így már elvileg eléggé működnie kéne, de nem merem.

2013. ápr. 10. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
az a baj a spirálal hogy okozhat olyan fertőzést hogy észra sem veszed .A fertőzés következtében elzáródhatnak a petevezetékek.(egyik ismerősöm így járt)viszont én 4 év spirál használat után egyből teherbe estem aztán még egyszer:)
2013. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, gondolom akkor felhelyezéskor volt szegénnyel valami gond :(

Nagyon sajnálom, remélem azóta összejött a baba neki :)


Elvileg ha jól tudom, akkor mechanizmusát tekintve ez egy steril gyulladást csinál a méhben, ami ellehetetleníti papíron a terhességet, vagyis magát a beágyazódást.

Félelmetesen hangzik, de szerintem a hormonális beavatkozás durvább, legalábbis nekem.


Nagyon örülök, hogy írtál, mert ez azért pozitív, hogy neked így összejött :)


Hányadik gyerek után rakattad fel a spirált?

2013. ápr. 10. 14:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Normális orvos nem nagyon tesz fel szülés előtt spirált, csak maximum olyan esetben, ha tényleg semmi más nem jöhet szóba.

Használj pesszáriumot vagy lea contraceptuvumot spermiciddel.

2013. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez a lea micsoda?


Köszi a válaszodat neked is :)

2013. ápr. 10. 19:56
 8/11 A kérdező kommentje:

Na rákerestem, köszi, ez nem tűnik rossznak. A spermicideket nem szeretem, nem engednek fürödni, meg mosakodni, meg én még a sima óvszertől is rosszul vagyok, allergiás vagyok rá és 2 hétig gyógykezelnek utána, iszonyú fájdalommal jár, félek, hogy ettől is ez lenne, de ez a lea jól hangzik.

Te próbáltad már?

Nehéz ezt felhelyezni?

2013. ápr. 10. 19:59
 9/11 sumergo ***** válasza:
Csatlakozom a spirál-ellenesek táborához. Saját tapasztalat. Még előtte terhes lettem (egy szeretkezésből!!!),majd elvetéltem. Az idióta orvosom azt mondta, a méhem miatt, meg kell egy kicsit edzeni spirállal. Én hülye meg hallgattam rá! :-( Valami fertőzést okozhatott nálam is, és hidd el, semmi jele nem volt, de tönkre tette mindkét petevezetékemet. Az egyik teljesen elzáródott, a másik pedig részben. Több méhenkívülim is lett miatta, miközben műtéttel is megpróbálták helyrehozni a petevezetékeket, sajnos sikertelenül. Végül mindkettőt ki kellett venni, és csak lombikkal lett babánk. Ne kockáztass!!
2013. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbáltam a leát. Felhelyezni nem nehéz (csak a hüvelynyíláson kell átjuttatni, utána már csak kicsit feltolod, és magától a helyére megy), levenni azért macerásabb:D Azzal kicsit többet szenvedtem:D
2013. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!