Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyakori pisilés minden kismamá...

Gyakori pisilés minden kismamánál van? Mikortól jelentkezik? Lehet ez a terhesség első jele?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt én is szeretném megtudni, mert pár napja minden éjjel többszőr, KB. 6-8x ki kell mennem pisilni. ( jó sok is jön ) Nem vok felfázva, ha vki ezt írná. 7végére nem várom.....
2009. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Általában akkor szokott jelentkezni a gyakori vizelési inger, amikor annyira megnő már a baba, hogy a méh nyomja a húgyhólyagot. Ez kb. az utolsó harmadra tehető, persze lehet szó egyéni eltérésekről is, mert a baba mérete is számít.


Azonban arról még egy várandós ismerős sem mesélt, hogy a kezdetek kezdetén lett volna ilyen "gondjuk", inkább csak a későbbiek során.

2009. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De bizony a terhesség tünete lehet a gyakori vizelési inger is. A progeszteron szint emelkedése hatással van a hugyhólyag izomzatára. Én 6 hetes terhes vagyok és már két hete járkálok szinte óránként pisilni.
2009. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem pedig az egyik Barátnőm azt mesélte,hogy az első jelei bizony ezek voltak!:)Szóval van remény Nektek,mind a kérdezőnek,mind az első válaszolónak!:)))Én szuurkolok!:))EGyébként gondolom,ez egyénenként változik,de azért jó előjel lehet!:)))

2009. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt vettem észre, hogy a ciklus vége felé nagyon sokat kell pisilnem, minden alkalommal, de baba még nem jött össze. Ez lehet terhességi és lehet mensi előjel, valószínűleg a megvastagodott méhnyálka hártya miatt megnő egy kicsit a méh. Egyébként a nem várt előtt egy héttel csak petezsák van, ami UH-sem igazán látszik, tehát ez ilyen tüneteket nem okoz, majd csak később. Ezt azért írom, hogy túlzottan ne éld bele magad. Nekem többször volt már a mensi előtt olyan tünetem, amire mindenki azt mondta ez babás tünet, és én is úgy érzetem, hogy most sikerült, de annál nagyobbat csalódtam.
2009. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem gyakorlatilag semmilyen más jel nem volt az elején. Már az elmaradt menstruáció előtt jelentkezett a gyakori vizelési inger (ezt a hormonok okozzák). Szóval, lehet! a kisfiam 14 hónapos, és éppen most ébredt, úgyhogy megyek is. Sok sikert!!!
2009. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus végénél jelentkezett,azt hittem meg vagyok fázvaés ez az érzés végig megmaradt)


És ez volt az első jel....és már 11 hónapos lesz a kisfiam!

2009. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a menszi előtt, de max 1 nappal előtte van gyakori vizelési ingerem. Gondolom a visszatartott vizet (mivel én érzem a hasamon, az ujjaimon st.) engedi ki a szervezet. De terhességi tünet is egyértelműen lehet. Remélem babás vagy! Írd meg az eredményt ha tesztelsz jó?
2009. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ilyenkor még a kisujjfájást is előjelnek tekintjük. :)

Még legalább 2 hét a tesztig, de mindenképpen megírom.


Köszönöm a válaszokat!

2009. szept. 23. 12:49
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

A lepontozott, 11.09es válaszadónak üzenem: máskor, ha olyan választ tudsz csak adni, hogy "a várandós ismerőseim nem mesélték" azaz nincs saját tapasztalatod, inkább ne gyilkold a klaviatúrát.

14 hetes terhes vagyok, az 5. héttől kezdve minden áldott éjjel felkelek legalább egyszer, mert pisilnem kell, előtte nagyon jó alvó voltam. Napközben is többször megyek, és nem vagyok felfázva. A gyakori vizelési inger az egész terhesség alatt jelen lehet, hiszen nem csak a baba nyomásától kell pisilni az utolsó időkben, hanem előtte is, mikor a méh nő, az ugyanúgy nyomja a belső szerveket.

2009. szept. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!