Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshetek 4,1es TSH-nál...

Teherbe eshetek 4,1es TSH-nál természetes úton?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 13:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem csak ezen múlik, nézesd meg az összes hormoneredményedet egy orvossal és majd ő elmondja van-e teendő, de próbálkozz addig is :)
2013. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4,1-s tshval nincs semmi probléma. Benne vagy a referenciaértékben. Nekem jelenleg 5,390 a tsh-m és 10 hetes terhes vagyok. :)
2013. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Nincs benn a referenciatartomanyban! 3,9 a teljes nepessegre vetitett felso hatar, a korosztalyos (fogamzokepes no) reftartomany felso erteke 2,5. Endikrinologushoz kellene fordulnod! Mert, ha meg ossze is jon a baba (ami ilyen ertek mellett nagyon ritka), magas a veteles kickazata. Illetve terhesseg alatt is szoros kontroll kell, kulonben a picinek fejlodesi rendellenessegei lehetnek, pl szellemi fogyatek, veleszuletett pm-betegseg...
2013. ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Rajta van a leleten, hogy mitől meddig jó, és benne vagyok abban a tartományban. Netes irományokra meg nem vagyok kíváncsi. Tapasztalatokat szeretnék! és nem riogatást, hogy elvetélek, beteg lesz a babám stb.
2013. ápr. 13. 15:57
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
msty nem tudom honnan veszed ezeket, amiket írtál. A tsh referenciaértéke 0,270- 4,200 mIU/l. Én 5 éve vagyok pm-túlműködéses. Az 1. gyerekemnél derült ki, akkor már 12 hetes voltam, mikor elküldtek endokrinológushoz. Teljesen ki voltam borulva, mert én is összeolvastam erről mindenfélét az interneten, hogy szellemi fogyatékos lesz a gyerek, meg hasonló baromságokat. Szó sincs erről. Több orvossal is beszéltem emiatt személyesen. Önmagában a magas tsh nem okoz fejlődési rendellenességet, de természetesen kezelni kell. Genetikai tanácsadónál is voltunk, hogy vegyenek boholyvizsgálatot csináltassunk emiatt, hogy nincs-e valami retardációja a gyereknek, mert ezt meg ezt olvastam egyes internetes "tanulmányokban". Azt mondták, hogy teljesen felesleges, semmi baja nem lesz a babának. Sokkal rosszabbat tennénk, ha megcsináltatnánk a vizsgálatot. Szóval kedves kérdező ne aggódj! A második babám is túlműködéssel fogant. Szóval ha esetleg nem tudsz teherbe esni, szerintem a te esetedben nem ez a hormon az oka.
2013. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Tapasztalatom: en ennyivel (3,9-4,5-os ertekeim voltak) nem estem teherbe egy evig. Elmentem magan endokrinologushoz, o is csinalt labort, ambulans lapomra pedig szo szerint ezt irta, korosztalyos hatarertek 2,5. Kaptam gyogyszert, 3 honap mulva mentem kontrollra, ekkor 1,62 lett a tsh-m es ebben a honapban terhes is lettem. 5 hetesen felhivtam a dokit, mondta, hogy a terhesseg miatt azonnal emeljek egy fel tablettat az adagon es 8. heten jelenjek meg nala, mert akkor levesz labort, es ha szukseges meg emelni kell es ennek a 10. hetre meg kell lenni, mert akkor kezdodnek az agyban olyan folyamatok. Azt is mondta, hogy ha az anya alulmukodik es nincs gyogyszerrel potolva, akkor a baba fog pm hormont termelni az anyanak, es ezt nem kene. 14. heten var ujabb kontrollra. Ezeket nekem prof. dr. Nagy Zsuzsanna belgyogyasz-endokrinologus mondta. Keress ra a neten: www.endokrinologiapecs.hu (Rendeloje fala tele van babafotokkal, az enyem is ott lesz. ;-))

Es ha nem lennek fekvesre itelve beszkennelnem a leleteimet.

Segiteni akartam, nem riogatni. De csak vard a csodat!

2013. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Terhesseg alatt mar nem a tsh-t ellenorzi nekem a doktorno, hamem az fT4-et, reftart: 10,6-19,4 pmol/l.
2013. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

A 4,2 az idoskoru emberekre van szabva. Nekem a meddosegen kivul eros hajhullas volt meg a tunetem.

Es az elobb elirtam, oktoberben nem 4,5 hanem 4,05 volt a tsh, anti-TPO negativ volt. Diagnozis erre hypothyreosis.

2013. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én még a 30 közelében sem járok és az 5,39-re az orvos azt mondta, hogy egyáltalán nem vészes. A nőgyógyászom meg azt, hogy lehet, hogy gyógyszert sem kell rá majd szednem. Persze az endokrinológus felírta.
2013. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

Nemely kommunikacio a doktorno es koztem e-mailben zajlott, aki megirja nekem az e-mail cimet, annak tovabbkuldom a levelezest, barmennyire is gaz, hogy a doktorno engedelye nelkul teszem ezt. Remelem nem el vissza vele senki. Van egy laborom is becsatolva, ott a hivatalos reftartomany rajta van, aminek felso erteke 3,8-nak van irva. Az ambulans lapomon allt, hogy korosztalyos hatarertek 2,5 - ez a dokumentum nincs a levelezesben. Aki keri a levelezest, kerem, hogy az e-mailcim melle teljes nevet is adjon meg, nem mintha barmit tudnek vele kezdeni, csak hogy erezzem a kolcsonos bizalmat, hamar en kiadom magamat. (hogy segitsek es nem azert, hogy riogassak)

Varom a priviket...

2013. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!