Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshetek 4,1es TSH-nál...

Teherbe eshetek 4,1es TSH-nál természetes úton?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 13:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Csak normális válaszokra vagyok kíváncsi. Utolsó a te leveleid meg nem érdekelnek. Bocs, de még a válaszaidra sem vagyok kíváncsi. A többieknek viszont köszönöm.
2013. ápr. 13. 17:56
 12/20 Manka68 ***** válasza:
0%

Szia!

Teljesen egyetértek mytivel. Az ötös számú válaszolót pedig annyira vedd komolyan, hogy pajzsmirigybeteg létére nem tudja, hogy a magasabb TSH érték alulműködést jelez, nem pedig túlműködést.

Mielőtt engem is riogatással vádolnál kérdező : szintén pajzsmirigy alulműködéssel küzdök, 3,9-es TSH-ra L-throxin 50mg-ot szedek, ezzel lett 1. Az ország egyik legjobb endokrinológusa az enyém, és nekem ő mondta, nem a neten olvastam, hogy babásodáshoz 2 alatt kell lennie a TSH-nak, de ideális az 1 körüli érték.

Attól, hogy szedsz a pajzsmirigybetegségedre gyógyszert (azt a hormont, amit a pajzsmirigy nem tud előállítani), még természetes úton eshetsz teherbe. Ez nem olyan, mint egy stimuláció.

2013. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem azt irja neked, hogy igen, teherbe eshetsz, nem kell ezt kezelni, akkor az mar nem normalis valasz? Egyebkent lehet, hogy teherbeesel es lehet, hogy nem lesz baj, de ez egy olyan kockazat ami konnyen megoldhato es folosleges bevallalni. Ennyi erovel kar folsavat szedni, lehet, hogy eszel eleget. De mi van ha nem? Nyitott hatgerinc?
2013. ápr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A dokim honlapja endpkrinologiapecs.info www-nelkul. Csak a korrektseg kedveert.
2013. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Itt senki nem riogatni akar, hanem segíteni, szerintem. Miért kell így reagálni? Sajnos én is úgy tudom, hogy 2 körüli max. TSH a jó a babát tervezőknek. De olyanról is hallottam, hogy az 1 körüli a legjobb. Ettől függetelnül nyilván lehet, hogy összejön a baba, mert mindig minden előfordulhat. De kevesbb az esély. És igaz, hogy korosztályos határértékek (is) vannak. Ez nem írják külön rá a leletre ezt a dokinak kell(ene) tudnia.
2013. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is rendszeresen néznek ilyet, és a referenciatartományba tényleg 4-es a felső határ, de. De ez csak az egészségest jelenti, nem a fogamzóképest. Nekem a két endokrinológus prof is úgy mondta, és ez alapján állítgatják a letroxot, hogy 1-es körül kell lenni ahhoz, hogy fogamzóképes legyek. Szerintem mindenképp endokrinológus kéne, és több hormonpanel.
2013. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

[link]


Elolvasandó a szürke hátterű szöveg, hogy nem lehet csak erről az egy értékről következtetni, tehát nem kell oltogatni a kérdezőt, csak annyit tanácsolni, hogy a többi ehhez kapcsolódó hormonértékével vándoroljon el egy hozzáértő dokihoz és majd ő megmondja, hogy kóros-e vagy sem.

2013. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Manka68 ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Remélem nem álltál meg a szürke hátterű szövegnél, alatta ott van a lényeg is, hogy a magas tsh érték alulműködést jelent. Én tisztában vagyok vele, hogy nem maga a TSH értéke okoz gondot, de azt jelenti, hogy a pajzsmirigy nem reagál megfelelően a szervezet jelzésére, hogy termelje a maga hormonjait. (T3, T4.)

És ezeknek a hiánya, nem megfelelő értéke bizony probléma!

2013. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Manka!

Tobbek kozott nekem is Te segitettel, ez uton is koszonom szepen! Ez az en kerdesem volt:

www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherbeeses__3414059-diagnozis-valaki-segitsen-legyszi__oldal-1

A peteeres elmaradasarol kozben kiderult, hogy az akkor par honapja ramtort sportoruletem tehetett. De ha nem szoltok, hogy gaz a tsh, nem tudtam volna, hogy endodoki kell, a nodokinak nem tunt fel. Ez a lelet tavaly juniusi volt. Oktoberben mar 4,05 volt a tsh...

2013. ápr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves Manka, nem nem álltam meg az olvasással a szürke rész után, de nekem pl. volt, hogy a TSH elég magas volt, de határértéken belül, és a T3, T4 picit határértéken felül volt, ami azt jelenti, hogy hiába volt relatív magas a TSH, a pajzsmirigy hormonok is jó magasan voltak, szóval egyéni is, hogy kinek hogy működik a szervezete, tehát ezzel nem kell azt mondani neki, hogy jajj nem fog összejönni, hanem a többit is meg kell nézetni és azzal együtt lehet eldönteni, hogy van-e baj vagy nincs.
2013. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!