Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 hónapja próbálkozunk de még...

4 hónapja próbálkozunk de még nincs baba. Szeretnék érdeklödni, hogy ha továbbra se jön össze milyen vizsgálatok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok szóval fiatal, és több mint 6 évig szedtem fogamzásgàtlót.
2013. ápr. 14. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel fiatal vagy, így az orvos csak annyi fog mondani, hogy próbálkozni kell. 6-8 hónap átlagosan, mire sikerül a baba. És 1 év sikertelen próbálkozás után szokták azt mondani, hogy érdemes kivizsgálást csináltatni... addig max ultrahangoznak egyet, hogy nem látnak-e valami kihívóan rendelleneset.
2013. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Turelem! En is 22 vagyok es 3 honapja probalkozunk, de nem erzem azt, hogy surgetni kene. Fiatalok vagyunk, ha 2 ev mulva jonne meg az sem keso, csak gondolj bele! Ne gorcsolj ezen. Elvezd az eletet, etkezz rendesen, sportolj es szeretkezz a paroddal 2-3 naponta. Biztos sikerulni fog nemsokara!:)
2013. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még szóba sem állnának veled, hacsak nincsenek panaszaid pl rendszertelen ciklus. Ha 1 év után sem sikerül akkor jelenktezz be egy meddőségi központba.
2013. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neeem, nem görcsölök,persze fiatal vagyok, 2 év múlva se lenne késö ez így van... :) egyszer màr abbahagytam a gyógyszert, utàna szépen cisztàsak lettek a petefészkeim, mint 2 fürt szöllö... :-/ ezt szeretném elkerülni... Meg azért pàrom is szeretne egy kishercegnöt :)na, majd rajta leszünk a témàn.. Majd 1 év utàn meg doki... (Bàr remélem nem lesz szükség... ) csak kívàncsi vagyok hogy történik egy olyan vizsgàlat
2013. ápr. 14. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
licisztás lett a petefészked akkor egyértelműen PCO-s vagy. Igy nagy rá az esély hoyg nem fog összejönni a baba. Ha össze is jön, kezelés nélkül nagy az esély a vetélésre. Ha policisztás a petefészked el fognak küldeni terheléses inzulin vérvételre. Ebből kiderül van-e inzulin rezisztenciád. Ha van akkor PCOS vagy és ezt kezelni kell. Menj el nőgyógyászhoz, ha vannak ciszták keress fel egy endokrinológust.
2013. ápr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én is 22 vagyok. 16 éves koromban volt az elsö cisztám az elmult gyógyszertöl. Utánna folyamatosan elö-elö jött de magától szívodott fel mindíg. Aztán fél évig szedtem tavaj fog.gátlót. 3 sikertelen hónap kezdtem megilyedni h megint van ciszta. De a negyedikben tegnap reggel pozitív a tesztem. Hiába voltunk elötte 2 naponta együtt nem használt. Most meg csak p.-napján tudtunk elötte se utánna 4 napig nem mert nem ugy jött össze. És én még azt hittem ez most kevés. Ja és a rágörcsölés hát szerintem nálam jobban senki nem tud rágörcsölni. :-)
2013. ápr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó! A sima tiszta és a sok apró policiszta teljesen más! Ez egy betegség ami jelenleg a világon az elsőszámú meddőségi ok a nők körében!
2013. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos vagy cisztakra, akkor ezzel elmehetsz dokihoz uh-ra, hogy megnyugtasson, vagy kezelesbe vegyen, ha babat szeretnetek. De elkezdhetned figyelni a peteeresedet is homerovel, lh- teszttel. Hatha ezek a modszerek segitenek betajolni a peteeresed!:)
2013. ápr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kint élek külföldön, szóval keresnem kell egy megbízható dokit, köszi a vàlaszokat!!
2013. ápr. 15. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
nőgyógyász csak a policisztákat állpitsa meg hogy vannak avgy nincsenek. Ha vannak menj tovább endokrinológushoz.
2013. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!