Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet feldolgozni,...

Hogy lehet feldolgozni, hozzászokni ahhoz a gondolathoz, hogy ebben a hónapban megint nem sikerült? Hajszálvékonyak az idegeim.

Figyelt kérdés
Már 4 éve szeretnék babát, ennek az első éveiben sajnos egyéb okok miatt nem tudtunk próbálkozni, de 1 éve már igen. Minden hónapban egyre rosszabb. Hőmérőzök első naptól, lehet hogy ez is baj, én már nem tudom. Csak, 2 naponta mi biztosan nem vagyunk együtt (sőt, van, hogy csak hetente 1 -szer), így mindig az az érzésem, hogy kiahyagjuk az alkalmat. Már komolyan gondolkozok pszchihológuson is. Vagy mármin ami segítene. Én hiszem, hogy minden lelki alapon dől el, orvosi vizsgálatra még nem mennék, csak a lelki kiutat nem tudom! Ahogy visszanézem a görbéket többnyire a peteérés környékén is voltunk együtt,... Ki tud hasznos tanácsot adni?
2013. ápr. 17. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra,hogy inkább később,mint vetélés legyen a vége!

nekem 1 év után sikerült,de csak 2 hétig tartott az öröm.

aztán 2 hét vérzés után mondta a doki,hogy sajnos ez műtét,nem tisztultam ki.

rossz helyre szúrták a branült,nem vénába kaptam az altatót,a kezem gyulladás veszélyes volt,és könyékig lila... túlaltattak,így haza sem mehettem aznap,aztán másnap közölték,hogy még egy nap bent! Hát akkor mondtam,hogy inkább vártam volna még éveket,csak ezt ne kelljen átélni... :( Ez volt februárban,legközelebb júniusban próbálkozhatunk babával! Nem fogok tudni úgy hozzá állni,hogy minden rendben lesz!

Lehet ez számodra nem tanács,de gondolj bele! Ha eljön az idő egy egészséges babád lesz!

Ui.: barátnőmék évekig próbálkoztak,kiderült valami baja van,és nehezen fog teherbe esni több év után sikerült neki,most 2 éves a kislány,beszélgették,hogy majd később jó lenne egy 2. baba,és pár napra kiderült,hogy terhes! Pedig még csak beszéltek róla!

2013. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mutatsz néhány görbét?
2013. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Nagyon sajnálom, hogy így jártál. Ez valóban szörnyű lehetett! El is hiszem, hogy jobb lett volna ha inkább kimarad az az idő... Igyekszem ezt is belevenni a "lássam pozitívan" táskámba! Köszönöm
2013. ápr. 17. 18:57
 4/17 A kérdező kommentje:
Itt van egy görbém: [link] nagyjából ilyen mind, csak gépen nincs meg a többi sajnos. Ovu előtt 35,7 - 36,0 között van a hő, ovu után mindig 36,1-36,3 között. Soha nem emelkedett 36,5-ig, csak ebben az utolsó ciklusban, így reménykedtem, hogy most összejön, de szerintem nem fog.
2013. ápr. 17. 19:06
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ebben az utolsó ciklusban az ovutól itt vannak az adatok, hátha így is látsz belőle valamit: 16.ciklusnap:35,9___17.nap:35,5___18.nap:35,8___19.nap:36,0__20.nap:36,2___21.nap:36,4___22.nap:36,4___23.nap:36,5___24.nap:36,5___25.nap:36,0___26.nap:36,5___27.nap:36,3___28.nap:36,3, ma: 36,0
2013. ápr. 17. 19:07
 6/17 anonim ***** válasza:

Nah igen, ezért kértem görbét. Ugyanis a görbe már felhívhatja a figyelmet bizonyos problémákra. Pl. neked nagyon alacsony az alaphőd, ami pajzsmirigy alulműködésre utalhat. A pajzsmirigy alulműködés meg bizony nehezítheti a teherbeesést.

Nem vagy túlsúlyos, hízásra hajlamos? Nem vagy nagyon fázós? Gyakran fáradt?

Szerintem érdemes lenne megnézetned.

2013. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ráadásul a luteális szakaszod (az ovulációtól a következő vérzésig) nagyon rövid, 9 napos.

Minimum 11-12-nek kellene lennie.

Ezt szintén okozhatja az alacsony pajzsmirigymködés.


Szerencsére peteérésed van, tehát olyan hatalmas gond nem lehet, de ezzel a görbével ne várj tovább, nézesd meg magad.

2013. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindegyik 10-11 napos, most megnéztem, napra pontosan kiszámoltam. Kezem, lábam mindig hideg, néha fázok, de nem jellemző. De sokat alszok, napi 9-10 órára van szükségem. Hogy lehet kivizsgálni? Mi a menete? Nőgyógyászhoz menjek? Oep támogatja? Lehet, hogy megfogadom akkor a tanácsodat, csak érdekelne pontosan milyen fázisai vannak ennek a vizsgálatnak.
2013. ápr. 17. 19:19
 9/17 A kérdező kommentje:
És még annyi kérdés, hogy az "ezzel a görbével" ne várjak, azalatt pontosan a 10-11 napot érted, vagy az alacsony hőt? Mert írod, hogy nagy gond nem lehet, mert van peteérés (ami tényleg mindig szépen kivehető) de akkor miért gondolod, hogy irány a vizsgálat?
2013. ápr. 17. 19:22
 10/17 anonim ***** válasza:
Mindenképpen endokrinológushoz menj, mert ők értenek az ilyen hormonokhoz.
2013. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!