Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hordozókendőben elalvó/alvó...

A hordozókendőben elalvó/alvó kisbabám, nem fog túlságosan hozzászokni, hogy így alszik és nem kell tartanom attól, hogy a kiságyban nem fog aludni?

Figyelt kérdés
Először próbáltam ki a hordozókendőt, ahogy beletettem a nyügös 5 hetes kislányomat, egyből megnyugodott és elaludt.
2012. okt. 8. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen még nem lehet "elrontani / elkényeztetni" a kicsiket.

Én is mindig elaltattam őket, aztán ha már elég mélyen aludtak, akkor becsempésztem a kiságyba. Később egyedül is szépen el tudtak aludni az ágyban.

Bár a kétévesemmel most épp tanácstalan vagyok, mert ő most lázad, de hiába ment minden flottul, olyan, mint ha sose lett volna így :S.

2012. okt. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, ne aggódj:)!


Minden készség/ képesség úgy alakul ki, hogy az idegi összeköttetéseket stimuláljuk, a szinapszisokat így tudjuk kiépíteni, azaz minél többször segítesz a babádnak az elalváshoz szükséges ellazult állapotba jutni, annál könnyebbe fogja alkalmazni ezt a "Tudást" az agya. Ha tehát így segítesz neki az elalvás képességét "megtanulni", később önállóan is elő tudja hozni ezt az ellazult állapotot és nélküled, kendő nélkül is elaludni:).

Ezen kívül a babák alvási ciklusa nagyon rövid, és a hordozással segítheted azt is, hogy ha felszínes alvási fázisban megébred könnyen vissza tud aludni és így hossabban aludni:).

Ne félj tehát, az önállóan (el)aludni tudás ideje is eljön(általában 2- 3 évesen, mikor erre megérik az idegrendszere), addig pedig nem tehetsz rosszat azzal, ha segíted ebben:).

2012. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen az enyém is ezt csinálta. Kicsit aggódtam, hogy hozzászokik, de kinőtte. Ilyen idősen még nagyon vágynak az édesanyjuk testmelegére, sokkal nagyobb biztonságban érzik magukat, mint a nagy, hideg rácsos ágyban.

Az én kicsim most hat hónapos, babakocsiban vagy cicin alszik el, de ha itthon nincs időm altatni, a hátamra teszem csatos hordozóban, végzem a házimunkát, ő meg bealszik. És én ezt annyira szeretem!

2012. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Édes kis öthetes, de jó neki ott veled :))))))) Nagyon jól csinálod! Az én kislányom kb. féléves koráig aludt sokat rajtam, azóta inkább ágyban szeret.
2012. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nem!

Enyém 4 hós 8 kilós és most is rajtam szunyál. Mostanság, hogy annyi a "zavaró", érdekes inger, leginkább így szeret. Nem mondom, hogy mindig könnyű, de én is imádom, hogy ennyire közel vagyunk egymáshoz. :)

2012. okt. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!