Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor "ideális" gyereket...

Mikor "ideális" gyereket vállalni? Főleg a férfiak életkorára gondolok!

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy viszonylag fiatal nők gyermeket vállalnak (nem a tinikre gondolok, hanem 20-23 között). Szerintem ez már annyira nem korai, de sokszor kiderül, hogy a párjuk már 30-on felüli. Én 20 éves vagyok, szívesen vállalnék pár éven belül babát (háttér meg van,egyetem folyamatban), de az én párom "csak" 22éves múlt! És az egy dolog, hogy egy nő általában hamarabb felkészül egy babára, meg azért 9 hónap alatt csak benned növekszik egy kis élet, könnyebb kötődni hozzá. A párom olyan 4év múlva szeretne babát, én ha tehetném hamarabb is szülnék, a szüleim idősebbek, nem szeretném, ha a gyerekemnek ne lenne mamája vagy papája. A nővéremnek van már babája (de ő 33évesen szült!). Hát nem tudom, de sokan "hülyének" néznek, amiért szeretnék pár éven belül szülni!.... vélemények? tapasztalatok?
2009. szept. 26. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

a férfiak szerintem bő 30fölött érnek meg,úgy isten igazából.

Mi hamar vállaltunk babát. Én 19 voltam,ő 26.

de sokszor látom rajta,hogy lehet várni kellett volna vele az ő szemszögéből. Mert sokszor elég furcsán veszi az akadályokat.

2009. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 évesen szültem a fiamat, a párom 32 volt. Terveztük a babát és örültünk is, de azt hiszem nem voltunk még rá teljesen felkészülve. Imádja a fiát, odáig van érte, mindent megad neki. Most ismét babás vagyok 8 év után, én 30, ő 40 éves. Valamiért egész terhesség alatt jobban aggódtam, jobban várom a végét, és a páromon is látom, hogy teljesen be van sózva, már hetek óta, hogy mikor láthatja meg a fiacskáját. Azt hiszem én is most nőttem fel az anyaságra, de ez mindenkinél másképp alakul.

38 hetes pocakos

2009. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

30 fölött egy férfinak. Nőnek szerintem huszonévesen, ha olyan a természete.

44/N

nem véletlen mondták régen: ideális életkor a pároknak:

Nő= (Férfi évei/2)+7

Persze, most másképp megy, de aki huszonévesen lesz apa, nem elég nyugodt még, és félő, hogy 40 évesen eszébe jut, hogy ő most akar élni.A nő más.

Vannak kivételek, van aki már 20 évesen apának való, de ez azért ritka. Ráadásul a férfinek még inkább ott van hogy amunkájában és az anyagiakban sikeresnek kell lennie, és ha már letett valamit az asztalra, aztán jobban tud örülni a gyereknek. H atúl fiatalon lesz apa, félő, hogy úgy nőnek fel a gyerekei, hogy csak aludni látja őket, s később ezt bánni fogja.

Pl. Kóbor Jánosnak szerintem ez a késői baba ajándék. 60 valahány évesen,, ezzel tud csak foglakozni igazán, mert olyan hivatása-élete volt.

Semmiképp ne beszéld rá a párod, még csak távolról sem, inkább óvd az apaságtól még!

44/nő, 21 évesen szültem, tizenéves korukban váltam, most a 44 éves párommal, kinek tini lánya van, vállalnánk még közös gyereket. Az exférjem kallódik valahol, és a gyerekeit évekre elveszitette volt.

2009. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 22 vagyok, a párom szintén(egy hónap van közöttünk). Most várjuk az első babánkat, de annyira energikusan és érdeklődve várja ő is mint én. Még nem tudom milyen apa lesz, de ahogy kinéz felvan rá készülve. Mindent elolvas mindent megnéz, és mindennek utánakutat hogy mit és hogyan kell majd csinálni. Persze vannak érdekes elgondolásai de azokról hamar megmagyarázom neki hogy hogy is van valójában. :) Már most a mindene a picilánya, úgy gondolom ha nem volna érett az apaságra sokkal inkább elzárkózna. Szerintem... :) Én is gondoltam hogy majd hülyének néznek mert a mai világban nem trendi 22 évesen gyereket szülni, de mindenki olyan pozitívan állt hozzánk, sehonnan nem hallottunk negatív véleményt..
2009. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,nézdd meg kik írogatnak itt legtöbben? meddő párok,akiknek az életkora nemegyszer eléri a 40-et....
2009. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, jöhetnek még! Egyébként a párom azt mondta, hogy ha több letett pénzünk lenne, simán jöhetne akár most is a baba...csak így még fél a jövőtől...és én is..de ha becsúszna, megtartanánk! De az már megint egy másik téma!
2009. szept. 26. 14:12
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ezt arra érted, hogy fölöslegesen kérdeztem, mert akik korán vállal(ná)nak gyereket, és sikerül is nekik, azok nem fognak ide írni? :) Ha jól értelmeztem :)
2009. szept. 26. 14:14
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem,ne érts félre,de ezen a fórumon ez a többség.Egyébként nincs életkorhoz kötve ismerek 17 éves anyukát aki csodálatosan neveli a gyermekét egyedül,és ismerek olyan 35 éves anyukát akitől már a gyámügy akarja elvenni a gyerekeit...Egészségi szempontból 18-30 éves kor az ideális nőknél,míg pasiknál bármikor,ugyanis nekik születésüktől fogva folyamatosan termelődik a friss spermium.Nőknek,mikor megszületnek van egy bizonyos számú petesejtjük,ami az életük előrehaladtával folyamatosan pusztulnak el.Ezért következik be a klimax,úgy 42-45 évesen a nőknél,mert elfogynak a petesejtek és nincs több menstruáció.Egy pai viszont akár 60 évesen is babát tud csinálni,mivel neki élete végéig termelődik a sperma.
2009. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi ha minden jól megy majd 25 évesen szeretnénk gyereket. (vagyis akkor szülném meg) A párom is annyi lesz. Szerintem már ő is megért rá. Mondjuk baby sitterkedtem 20 évesen és ő már akkor is átpelenkázta a gyereket, ha kértem. (úgy várom már a jövő évet :))))
2009. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi próbálkozunk a babyvel.Én 18 éves vagyok,a párom 34.Van már egy 5 éves kislánya a páromnak,ő elsőre összejött anno.Én 1 éves főiskolai hallgató vagyok,és ez volt az első hónap,h. intenzíven együttvoltunk.Az első csalódás,ugyanis megjött.Nekünk megvan mindenünk,nem szenvedünk hiányt semmiben (hál. istennek),és a picúrnak is nagyon jó lenne itt.
2009. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!