Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor "ideális" gyereket...

Mikor "ideális" gyereket vállalni? Főleg a férfiak életkorára gondolok!

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom, hogy viszonylag fiatal nők gyermeket vállalnak (nem a tinikre gondolok, hanem 20-23 között). Szerintem ez már annyira nem korai, de sokszor kiderül, hogy a párjuk már 30-on felüli. Én 20 éves vagyok, szívesen vállalnék pár éven belül babát (háttér meg van,egyetem folyamatban), de az én párom "csak" 22éves múlt! És az egy dolog, hogy egy nő általában hamarabb felkészül egy babára, meg azért 9 hónap alatt csak benned növekszik egy kis élet, könnyebb kötődni hozzá. A párom olyan 4év múlva szeretne babát, én ha tehetném hamarabb is szülnék, a szüleim idősebbek, nem szeretném, ha a gyerekemnek ne lenne mamája vagy papája. A nővéremnek van már babája (de ő 33évesen szült!). Hát nem tudom, de sokan "hülyének" néznek, amiért szeretnék pár éven belül szülni!.... vélemények? tapasztalatok?
2009. szept. 26. 11:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten 24 évesek vagyunk, most inditottuk be a babaprojektet, de a férjem már régebben szerette volna, mint én, csak nekem nem volt végleges állásom. Ő tehergépkocsi vezető, én meg tanár, úgyhogy nem vet fel bennünket a pénz, de annyi mindig van amennyi feltétlen kell, ha szerényen is...
2009. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg egyén függő,de nem árt,ha körbenézel. Rengeteg fiatal anyuka marad egyedül a babával. Ennek több oka van. Fiatalon jön a baba és az apuka aztán rájön,hogy mégse ezt akarja,mert túl nagy a felelőség. A párok gyakran szinte alig élnek együtt és bevállalják a babát. Aztán elmúlik a rózsaszín köd és kiderülnek a hibák. Ismerek olyat,ahol a lány 18 évesen szült és remek anya,de ez a ritkább. Több olyan lányt ismerek,aki nagy boldogan bevállalta a babát a párjával 20-22 évesen és most egyedül neveli a kicsit. Közben meg attól fél,hogy nem talál magának társat. sajnos olyan is van,aki ez miatt a gyerekét hanyagolja el:(

Mi lassan 6 éve vagyunk együtt a férjemmel. Egy éve döntöttünk úgy,hogy érettek vagyunk egy babához és az anyagiak is megvannak. Én 26 vagyok, ő 27. Amióta vele vagyok nagyon akartam egy babát,de azt is tudtam,hogy jobb ha megvárom,hogy felnőjjön a feladathoz:)Amugy 4 éve az én párom is azt mondta,mint most a tiéd,hogy ha az anyagiak meglennének már akkor bevállalta volna. És most sokkal jobb úgy várni,hogy mikor jöna gólya,hogy tudom,hogy 100%-ig biztos benne és nem fél az anyagi dolgoktól se.

2009. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én 1 hónap híján 26 leszek,párom meg 26 múlik 4 hónappal mire meglesz a babánk,jövő májusban!


7 hetes km

2009. szept. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én 24 éves voltam a férjem 28éves és remek apa!Most 1 éves a kislányunk és tervezzük a 2. babát.Szerintem 25 év felettegy férfiba ( ha komoly természetű, nem kalandozó típus)meg lehet bízni!
2009. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem a férfi életkora az alapvető kérdés, hanem az, hogy mennyire érett fejben. Két 24 éves férfi között ég és föld lehet a különbség. Az én párom a megfontoltak közé tartozik, 23 éves volt, mikor feleségül vett, nagyon ritkán bulizik, mostmár inkább a kinti sütések, családi piknikek híve; tudja, mit akar az élettől, de a babával várni akart 5 évet. Nála az volt a baj, hogy megfontoltsága révén bele sem akart vágni addig a babaprojektbe, míg nem volt meg az anyagi háttér. Egy fiatalabb, lelkesebb apuka lehet, hogy sokkal hamarabb rábólint a babára, de ésszel nem éri fel, hogy azt a gyereket el is kell tartani (tipikus hippi felfogás).

A párom most 30 éves, most várjuk az első picit, és lelkileg látszik rajta, hogy mostmár tényleg érett a feladathoz, és ezt a megelégedettséget, meg ezt a nyugalmat, ami sugárzik róla, az váltja ki, hogy látja „az alagút végét”, vagyis azt, hogy miből lesz a gyermek felnevelve. Sőt, már a következőt tervezgeti

2009. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!