Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a ciklusom 9-ik napján...

Ha a ciklusom 9-ik napján megyek nőgyógyászhoz, mit tudhat meg egy vizsgálattal? Több mint két éve nem jön a baba.

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
ez nem nőgyógyászra tartozik hanem meddőségi szakorvora. Egyébként a 9. napon sok mindent nem tud. Amúgy is kivizgsálások kellenek. hormon vizsgáltaok ez a 3. napon vannak meg a peteérés után is megnézik hogy állnak a hormonok. átjárhatósági vizsgálatra fognak küldeni és a párodat sperma vizsgálatra. Egy sima nőgyógyászati vizsgálaton enm fogja tudni megmondani miért nem esel teherbe. Én mindenképp meddőségi orvost ajánlok.
2013. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meddőségi vizsgálatokat is csinál, állítólag.Párommal minden rendben. Köszönöm a választ.
2013. máj. 2. 11:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó doki akkor elküld 3. és 21. napi vérvételre, cukor terhelésre, átjárhatósági vizsgálatra, és legalább 3 hónapig uh-s ciklus figyelést fog végezni. Elküld endokrinológushoz is. Ha ezek közül bármelyik kimarad vagy ha szólsz és akkor sem akarja megcsinálni akkor keress egy másik orvost!!! Sajnos tapasztalatból beszélek (lassan 7 éve várok első babámra "jó nőgyógyászok" miatt)

A párodnak volt sperma vizsgálata és az eredmények lettek jók, vagy nincs semmi tünete így úgy gondolod minden rendben van? Mert az sajnos nem jelent semmit, hogy elméletileg rendben van a párod!

2013. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt spermavizsgálaton, nála minden oké. Nekem rendetlenkednek a hormonjaim, van már egy kislányom, de a 2ik férjemmel szeretnénk közös kisbabát. Tehát egyértelműen velem van a baj. PCO-s nem vagyok az biztos, sokat uh-ztak már, most egy új nőgyógyászhoz megyek, vezető főorvos, csak hallott már ilyen problémáról. Egyébként ahol lakom nincs endokrinológus csak 100 km-re.
2013. máj. 2. 12:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, remélem nem gondolod, hogy kioktatni akarlak! Én csak nem szeretném, hogy más is ilyen sokáig várjon babára :(

Amúgy az én orvosom meg elméletileg nőgyógyászatot/meddőséget oktat az egyetemen, de mégsem ő vette észre az IR-emet és a pm alulműködésemet hanem az endodoki:(

Nagyon drukkolok, hogy jó legyen az az orvos akihez mész, és hogy minél előbb sikerüljön babásodni!

2013. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogy gondolom, hogy kioktatsz! Nagyon is köszönöm a válaszotokat!! Annyira el vagyok keseredve, mostmár szeretnék a végére járni, hogy mi a konkrét baj!


Nálatok végülis lett baba?

2013. máj. 2. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, még sajnos nincs, de egy pici remény, hogy most már tudom, hogy miért nincs. Szedem a gyógyszereket és tartanom kell a 140g-os CH diétát. Az endodokim szerint, ha betartok mindent 3-4 hónap múlva már sikerülhet. Sajnos még csak 2 hónapnál tartunk!
2013. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerülni fog, nagyon drukkolok Neked is! 7 év nagy idő, megkínlódtál érte rendesen! De legalább már kezelés alatt vagy, bármikor sikerülhet! Nálam még azt sem tudták megmondani mi a baj! :(
2013. máj. 2. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:

a 9. ciklusnapon, ha csinál uh-ot, azt tudhatod meg, hogy érik-e a tüsződ, esetleg hány érik, mekkorák. továbbá azt, hogy esetleg nem vagy-e PCOS (ciszták a petefészekben).

nekünk 2 év után sikerült, ne add fel, van remény :)

22 hkm

2013. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ma voltam, hát elég biztató volt! Indulok sok kivizsgálásra! Ha nincs peteérésem, ad clostyt! Néz összeférhetetlenségi vizsgálatot is!

Boldog babavárást! :)

2013. máj. 2. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!