Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vékony testalkattal nehezebb...

Vékony testalkattal nehezebb teherbeesni?

Figyelt kérdés

Belekezdenénk nemsokára a párommal a babaptojektbe, de eléggé vékony testalkatom van. Nemtudok hízni max 1-2 kilókat, és azt is úgy, hogy szinte egész nap eszem. De az is csak a mellemre megy.( alkatomhoz képest nagy melleim vannak). Az orvosom mindent rendben talált. Pajzsmirigyemmel, cukrommal nincs gond. Menstruációm is rendszeres. Mégis ettől függetlenül az van bennem, hogy biztos nem vagyok képes teherbeesni. Pedig édesanyám is 47 kg- val lett terhes. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?


Köszi előre is: 23/L



2013. máj. 2. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te hány kg vagy? Én is vékony vagyok, 50kg, de könnyen és gyorsan teherbe estem, többször is.
2013. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
165 cm és 48 kg vagyok
2013. máj. 2. 15:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj, teljesen fölöslegesen teszed. Teljesen jó a súlyod, ez nem lehet akadálya a teherbe esésnek. 1.voltam. Én 164cm vagyok.
2013. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem így van. Akkor azok a csontsovány, beesett arcú cigány nők nagy pocakkal, akiket ma láttam a kórház udvarán, hogy csinálták? Mert rájuk nézve tényleg nem az jutott eszembe, h majd kicsattannak az egészségtől.
2013. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is féltem attól, hogy nem lehet majd gyerekem. Elég sokáig védekeztünk megszakítással, és soha nem jött össze. Aztán egyszer egy nem jól időzítettből mégis sikerült. 42kg-mal estem teherbe, 55 voltam, mikor szülni mentem. Nálam ráadásul vérzés-problémák is voltak fiatalabb koromban, és valahogy soha nem volt igazán rendszeres a mensim. Legalább ez beállt mostanra. Most egy másfél éves gyerkőc mellett alig vagyok 42 kg. A gyerek időre született, normál súllyal, egészségesen, szinte problémamentes terhességből. 7 hónapig szoptattam.
2013. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jó tudni hogy vannak/voltak rajtam kívül másnak is ilyen gondolatai. Csak azért van ez bennem, mert folyton csak akkora kismamákat látok mint egy ház.( tudom sokan nem tehetnek róla és lehet én is akkora leszek, de inkább lennék néha akkora, csak sikerüljön) Szóval én meg csak nézek, hogy erre nem leszek képes, hiszen törékeny barbiebaba alkatom van.
2013. máj. 2. 15:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Rendes ciklus kell hozzá, más nem.

A szervezet azzal jelzi, hogy valami nem oké, hogy felborul a ciklus. Ez lehet alultápláltság (pl. anorexiások, vagy az auschwitziak), vagy túlsúly vagy bármilyen más betegség, akár hormonprobléma akár más.


Ha a ciklus rendben van, akkor jöhet a baba is, mert képes vagy kihordani, megszülni, táplálni.


Én egy picit husibb vagyok, 162 cm, most 50 kg, három gyerekem van, egyik terhességemet 48-al kezdtem én is. Simán szültem mindegyiket, legutolsót 4 kg fölött, közel két évig szoptattam őket.


Ne izgulj és hajrá!

2013. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én elég könnyen teherbe estem,már az első próbálkozós hónapban. 168 cm vagyok és 48 kiló.

Egészséges,szép babám született,a 39. héten,3300 g és 55 cm-vel.

Én sem tudok hízni.Egy gramm se jön fel rám,bármit is eszek.

4 hónapja szültem,még szoptatok,de már 46 kiló vagyok.

Ez van,beletörődtem.De emiatt ne aggódj,biztos,hogy teherbe fogsz esni,ennek nem sok köze van hozzá!

Sok sikert!

24/L

2013. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért a magasságodhoz nem extrém alacsony a súlyod. 2 barátnőm is 164 cm és 50 kilós mégis simán teherbeestek. A vékonyság szerintem a TÚLZOTT tehát anorexiás vékonyságnál lehet csak befolyásoló tényező (akkor el is marad a ciklus amúgy teljesen).

Off: de szerencsés vagy hogy a melledre megy ha hízol:D nekem oda megy utoljára és onnan jön le először fogyáskor:DD

2013. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kezdek megnyugodni lányok!:)

A mellem csak azért zavar mert bazi nagy kannákkal járok piszkafa lábakon. :D néha jót szórakozom magamon. De legalább a páromnak bejön.

2013. máj. 2. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!