Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítsen valaki, ha tudja mit...

Segítsen valaki, ha tudja mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés
Ez áll az uh-os papíromon: A Douglasban 12mm rétegvastagságban szabad folyadék látható. Ez azt jelenti, hogy megrepedt a tüsző?
2009. szept. 28. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az van írva, hogy a douglasban szabad folyadék nem látható ( hasüregben szabad folyadék nem látható) ...és azt mondta a doki ennek kell lennie
2009. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem meg azt mondta a doki, hogy tüszőrepedés után folyadéknak kell látszódnia. Hát akkor most nem tudom, hogy mi van. De én bízok az orvosomban 100-ig. Csak azért írtam, mert nem tudtam mit jelent a douglas szó és azt elfelejtettem megkérdezni tőle. Amúgy köszi a válaszodat.
2009. szept. 28. 14:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Jav.: 100%-ig.
2009. szept. 28. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen cikket találtam:


Kérdés:

Mi a Douglas folyadék? Normális, ha valakinél ilyet találnak?

Augusztusban volt egy méhen kívüli terhességem, megműtöttek. Most ismét a terhesség jeleit vélem felfedezni magamon, de a patika teszt pozitív. Az orvos laborvizsgálatot kért. Mekkora esélyem van hogy ismét méhen kívüli legyen? És ha méhen kívüli, hogyan tovább?

Válasz:

A Douglas üreg, a hasüreg egy része, amely a hüvely felső szélével érintkezik. Itt meggyűlhet a hasüregben lévő folyadék, például vér is. Komolyabb mennyiségű Douglasban lévő folyadék nem normális lelet.

A méhen kívüli terhesség eltávolítása után a petevezetőn sokszor alakul ki olyan állapot, ami miatt valóban gyakoribb az ismételt méhen kívüli terhesség kialakulása. Ennek megelőzésére sajnos Ön semmit nem tud tenni, de azért az esetek döntő többségében szerencsére nem ismétlődik a kórkép.

Ha ismét méhen kívüli terhességről van szó, akkor laparoszkópia, vagy gyógyszeres kezelés jöhet szóba.

Dr. Ács Nándor

2003.12.21


Itt:


[link]


Remélem, h segített!

2009. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! mikor én voltam uh-on, akkor láttak folyadékot a Douglas-ban, és azt mondta a doki, hogy akkor most repedhetett meg a tüsző. Amikor úgy mentem, hogy már pár napja megrepedt, vagy még nem volt megrepedve, akkor nem volt ott folyadék. Szóval a dokidnak biztos igaza van! Amúgy meg szólna az ne félj, ha valami nem lenne rendben! Ne aggódj!!!!!
2009. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást 3. válaszoló. Nekem is úgy volt, hogy amikor a 17. napon voltam azt mondta, hogy nem volt ovuláció, mert nincs folyadék. Ebben a ciklusban pedig voltam a 11. napon, akkor volt egy 23mm-es dom. tüszőm és akkor még a petefészekben volt és a 13. napon pedig már volt folyadék. És akkor azt mondta, hogy az ovuláció a 13. napon volt. Úgyhogy szerintem úgy van ahogy a dokim mondta, de azért mindenkinek köszönöm aki írt.
2009. szept. 28. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!