Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közvetlenül ovuláció előtti...

Közvetlenül ovuláció előtti nap is már együtt voltatok, akiknél összejött a baba? Vagy ovu napján és az elkövetkező napokon?

Figyelt kérdés
Minden rendben van velünk és tudom mikor van mindig ovulációm, mégse jön a baba. Ovuláció napján ha csak késő este vagyunk együtt, az már késő? Melyik napszak vagy melyik időpont lenne a legoptimálisabb? Kinek hogy jött ki ez a dolog, akinek sikerült? Telnek a hónapok és nem tudom miért nem sikerül! A túl sok együttlét is gond? Ovu körül minden nap együtt vagytok? Érdekelnének a tapasztalatok! Tudom nem lehet leáltalánosítani, de talán megoszthatnátok a pozitív élményeket :)
2009. szept. 30. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is néztük a ovum időpontját (Ciklus.hu), és már előtte 3 és utána 3 nappal is bekövetkezhet a terhesség. Lehet, hogy egyáltalán nem a számított napon van a peteérésed, hanem már előtte pár nappal, vagy esetleg utána pár nappal. Ezt pontosan nem lehet kiszámítani, ezért legjobb, ha már előtte 3 nappal megkezditek az aktív együttléteket:-))) Én az 5. hónapra lettm terhes ezzel a módszerrel. Mióta próbálkoztok?
2009. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
13. napon volt ovulációm, és a 10-12-13-15. napokon, esténként voltunk együtt. Januárra várjuk a fiúnkat!:-)
2009. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez már a 4-ik hónap volt az ilyen figyelős, éles próbálkozással. Most legutolján pl. ovu előtt 2,1 nappal és ovu napján is együtt voltunk. Lehet, ez túl sűrű? Gratulálok nektek tiszta szívből és köszönöm!
2009. szept. 30. 09:40
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Helló! Nem, egyáltalán nem sűrű, ilyenkor kell aktívnak lenni. Egy spermium 24 óráig életképes, és nem baj, ha apa minél több kicsi sejtecskéje ott uszikál anyában. Nem kell megijedni, én is a 4. hónapnál már meggijedtem, aztán az 5.-ben meg hipp-hopp beköltözött a pocaklakó. Sűrűn kell sexelni ezen az ovus héten! Szerintem Te is regisztráld magad a Ciklus.hu-n, ott teljesen jól nyomon tudod követni az ovus hetedet, még lány-fiú baba nézet is van, nagyon hasznos:-))))Sok sikert!
2009. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk az egész hónapból összesen 3 alkalom jutott az eggyütt létre17,21,22.e.Pont ez a hét volt az ovulációs hét,és ugy alakult hogy utánna betegség miatt,és meló miatt,semmi...És pont ebben a hónapban fogant meg a baba,mi is alig akartuk elhinni:-)Kb 22.e körül volt az ovuláció,de hogy melyik együttlétből sikerült,fogalmunk sincs:-)
2009. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyik előző eltévesztette. A PETESEJT 24 óráig életképes, a spermium azonban szerencsére tovább: minimum 2-3 napig, de orvosok találtak már 8 napos élő hímivarsejtet is egy nő petevezetékében, és létrejött már terhesség úgy is, hogy a közösülés egy héttel az ovuláció előtt volt.


A legesélyesebb nap az ovuláció előtti este. Másnap az ovuláció általában hajnalban következik be: kiszabadul a friss, érett petesejt, és perceken belül találkozhat is egy arra járó hímivarsejttel. Minél fiatalabb korban termékenyül meg a pete, annál jobb. Már 6 óra elteltével elkezd öregedni, és minél öregebb, annál nagyobb az esetleges kromoszóma-aberrációk (pl a Down-kór) esélye.


Ovuláció után egy nappal a fogantatás esélye már nagyon csekély.


Mi ovu előtt 2 nappal reggel és ovu napján este voltunk együtt, mert csak így tudtunk. Nem tudjuk, melyikből jött össze végül a baba. :-)

2009. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia,

Megoszlanak a vélemények.

Mi is szeretnénk már nagyon picurt, 2 hónapja próbájuk belőni, hogy mikor van a "jó nap", és ebben a hónapban regisztráltam a Ciklus.hu-n. Vezetem a Hőmérsékletemet, meg hogy mikor volt mensim. Nagyából tudtam hogy mikor van Pé-m, és ez most a naptár szerint is bejött. Próbált ki. Nekem azt mondták , hogy pé előtti és utáni 3-3 nap legyen aktív, de nem baj ha nem minden nap, mert így életképesebbek a spermák. A másik ami eltér az előzőektől, hogy a sperma 72 óráig életképes, míg a pete 12-24 alatt öregszik.

Sok sikert kívánok, remélem lassan én is csatlakozhatok a kismamákhoz.

2009. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt voltunk 14-én, de az mégesélytelen volt,aztán rá 4 napra, 18-án, pozitív lett az ovuteszt, akkor voltunk együtt, ésmásnap reggel éreztem, hogy tüszőrepedésem van, nagyon fájt... Így ekkor már nem voltunk együtt, de így is sikerült a baba.
2009. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Helló! 09:49-es vagyok, és bocsi, tényleg petesejtet akartam írni! A petesejt életképes 24 óráig, és ezért nem baj, ha sok hímivarsejt kerül a környezetébe. Köszi a javítást.
2009. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Tündériek vagytok és nagyon ügyesek :) Még egyszer gratulálok minden kismaminak! Én is vezetem a ciklus.hu-n a dolgokat, csak a hőmet nem mérem, de mindenkinek köszi! Szívesen várom a többi élményt is ami a sikerhez vezet(ett)!
2009. szept. 30. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!