Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a természet nem ad babát,...

Ha a természet nem ad babát, de mi közbeavatkozunk (inszem, lombik) egészséges lehet a baba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem egészséges lehet.

Talán azért is van egyre többször szükség ilyen eljárásokra, mert már eleve beavatkozunk a természetbe azzal, hogy rengeteg káros anyag jut a szervezetünkbe, gyógyszerek, tartósítószerek, szennyezőanyagok, stb. Így nem csoda, hogy a szervezetünk nem mindig működik megfelelően.

Szerintem az is fontos, hogy a pár ne akarja mindenáron a babát. Úgy értem, ha a sorsukban nem az van megírva. Persze nyugodtan tegyenek meg mindent azért, hogy sikerüljön, akár a lombikot is, de nem úgy hogy "csakazért is megszerzem magamnak", hanem úgy, hogy "megadom a lehetőséget, hogy ha szeretne, akkor megérkezzen hozzánk."

2009. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne egészséges?Pl.egy inszem. majdnem olyan, mintha természetesen foganna, hiszen a megtermékenyülés pont úgy történik.Hidd el, ha a sorsunkban az van megírva, hogy ne legyünk szülők, semmilyen kezeléssel, eljárással nem fog sikerülni.Legalábbis én ezt hiszem.
2009. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass olyanokra, akik azt mondják, hogy a nem természetes úton fogant babák mások, mint a többi. Semmiben nem különböznek, miután megfogantak-úgy értem megítélésben, csak lehet, hogy egy kicsit többet kell őket vizsgálgatni a terhesség alatt stb.

Először is! Próbáljátok meg egy időre jegelni a babakérdést, éljétek az életeteket úgy, ahogy jólesik mindenféle gyógyszer, para, teherbeesést serkentő eszközök nélkül. Szexeljetek sokat és lazítsatok. Tudom, hogy nehéz, de beválik. sokszor pont amiatt nem jön össze a baba, mert görcsölnek rajta.

Ha ez megy egy ideig (tényleg nem a babára koncentrálva!!!) és akkor sem jön össze, akkor lehet alternatív dolgokon gondolkodni.


24 hetes kismami

2009. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak: bocs de mi az, hogy "lehet"???

Teljesen olyan értelmezést kap, mintha abból indulnánk ki, hogy "a lombikbabák betegek...de van esély, lehet, hogy egészséges lesz".

Olvastam egy statisztikát, ahol a lombikbabák és a természetes úton fogant gyerekeket vizsgálták, egészség szempontjából. Kb. hasonló arány volt, a lombikosok javára. A lombikprogramban 4szer akkora az iker- vagy többterheség aránya. Ezeket az eseteket tartják az orvosok is nagyobb rizikófaktornak a babák egészségét illetően.

Szóval, butaság, aki azt modja, hogy itt nagyobb a kockázat.

Nekem is adtak anno a meddőségiben egy kiadványt, hogy mik a várható renellenességek, betegségek. Újjnyi vastag volt. A doktor csak legyintett, hogy ezt oda kell adni, tudomásul kell vennie, ez kb. olyan, amikor természetese úton jön létre a babád...de hány komplikáció és rizikófaktor van abban is. Mivel ez in vitro eljárás, összeírták az összeset, nehogy valami pert akasszon a nyakukba az a szülő, akinek beteg babája születik. De ugyanaz az esély, mint az életben.

Én el sem olvastam.

2009. nov. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem úgy értettem, csak azért írtam a 'lehet' szót, mert a kérdésben is az szerepelt.


Első válaszoló

2009. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!