Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hetes terhesség esetén az...

2 hetes terhesség esetén az alkohol mennyire megengedett illetve káros-e a magzatra?

Figyelt kérdés
ma lesz egy buli, amire már 1 hónapja készülünk, és teherbe estem. nem szeretnék rosszat a babának, nem tudom hogyha megiszok 1-2 felest az árt-e neki?
2011. márc. 13. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen, árthat.

Nem 100%-hogy baja lesz, de most fejlődnek ki a főbb szervei, most dől el, hogy lesz-e a durva fejlődési rendellenessége.

Inkább igyál valami alkoholmentes koktélt, vagy egyebet.

2011. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
ha megiszol 1-2 felest, akkor az a baj, hogy lehet hogy le fog csúszni több is. inkább maradj az alkoholmentes dolgoknál.
2011. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Legjobb szándékkal mondom, vetesd el, te még nem állsz készen az anyaságra, mert neked a buli sokkal fontosabb, mint a születendő gyermeked!!!
2011. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Akármekkora buli is lenne, ha 1 éve készülnék is rá, nem az járna a fejembe, hogy ihatok-e egy kis alkoholt hanem az, hogy babát várok és semmivel nem szeretnék kárt okozni, eszembe se jutna alkoholt inni. Nem tudom mások, hogy vannak vele, de én így gondolom... Lepontozhattok, de szerintem ez a normális. :)


21/L

2011. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy terhes vagy? Vagy honnan gondolod, hogy 2 hetes vagy? Ilyen kis terhességet nem nagyon lehet megállapítani. Egyébként igen, árt a magzatnak az alkohol, úgyhogy szerintem ne igyál, bulizni lehet anélkül is hogy valaki iszik.
2011. márc. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Olyan nincs hogy 2 hetes terhesség! Az utolsó menstruáció első napjától számítjuk a terhességet! Tehát a következő menzinkor (ha nem jön meg)akkor már 4 hetes terhes vagy! Ha 1 hetet késik akkor meg már 5 hetes terhes vagy, és így tovább!

A tömény alkohol biztos hogy árt, de legalábbis nem tesz jót. De ha annyira nem bírod ki akkor 1 dcl minőségi VÖRÖS BOR az megengedett!

2011. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

unom már az ilyen kérdéseket, nyugodtan igyál drogozz titokban, úgysem tudja meg senki, csak a babád, nem?


majd 9 hónap múlva meglátod az eredményét!

2011. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4 hetes a terhességed és 2 hetes a magzatod, de mindenhol a terhesség idejét nézik.

És igen, nem 100%, hogy ártani fog az alkohol, de bizony ÁRTHAT! Hogy kérdezhetsz ilyet? Az alkohol az alkohol. Ha most nem tudsz ellenállni egy kis alkoholnak és bulizásnak, mi lesz a 9 hónap alatt, majd, ha szoptatsz, akkor a következő kb. egy évben?

Nekem meg nem fordult a fejemben, hogy igyak a terhességem alatt vagy később, pedig lett volna rá alkalom bőven, mint mindenki másnál (szülinapok, névnapok, karácsony, szilveszter, stb.)

2011. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szóval ne igyál alkoholt az fix.

És nem nem leszel rossz anya azért mert megkérdezted, nyilván azért kérdezted mert nem tudtad, bár ez elég alapvető.

2011. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az amerikai orvosok figyelmeztetnek bennünket: Meg van állapítva, hogy a terhesség alatt fogyasztott alkohol növeli a mellrák kialakulásának kockázatát a nők generációi számára.


A mérsékelt alkohol fogyasztás is a terhesség első hét hete alatt létrehozhatja a "fetális alkohol szindrómát"


A "fetális alkohol szindróma" jelei a következők:



Megszenved a központi idegrendszer. Az ilyen babák szellemileg elmaradottak, kis fejük van és funkcionális neurológiai rendellenességben szenvednek.



Lemaradnak a szomatikus fejlődésben. Ez azt jelenti, hogy kisebb testsúllyal és kisebb test hosszal születnek a normális újszülöttekhez viszonyítva. Ezeknél a csecsemőknél később is lelassult a testsúly fejlődése valamint lemaradnak a testmagasság fejlődésében is az egykorúakhoz viszonyítva.



Jelentkeznek az arc torzulásai. A szemüreg rövid és szűk. Kicsi az orruk és beesett az arcuk. Az orr és a száj közötti távolság nagy.


Úgynevezett minor anomáliák jelentkeznek: a fül és a szájpadlás rendellenességei, a kóros tenyér vonalak, meggörbült ujjak, fokozottabb szőrösödés.


Úgynevezett major anomáliák is jelentkeznek: kancsalság, csontrendszeri deformitások, a szív, a vese, a nemi szervek és más szervek rendellenességei.

2011. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!