Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy valakinek a teszt nem mutatja ki a terhességet?

Figyelt kérdés
Van/volt egy műsor, a Nem tudtam, hogy terhes vagyok... Ebben többször lehetett látni, hogy tesztelt a lány, a teszt mégsem mutatta ki a terhességet.
2013. máj. 26. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesseg elejen a vizeletben meg nagyon keves a hcg hormon, igy ha nem a koran reggeli elso vizeletet hasznalja, vgy tul hig a vizelet, mert pl sok folyadekot ivott elozo nap, akkor teves lesz. Ezen kivul a tesztek sem tokeletesek, ezert ha az ember ugy gondolja, hogy van esely a terhessegre, a negativ teszt ellenere is elmagy az orvoshoz
2013. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én olvastam olyat,hogy csak a 3ik hónapban mutatta ki a teszt a terhességet!

hol lehet megnézni ezt a műsort?

2013. máj. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: ezekkel én is tisztában vagyok, de pl ebben a műsorban a lány több hónapos terhes volt, a teszt mégsem mutatta ki.


[link]

2013. máj. 26. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, és az egyik barátnőm is így járt. Annyi különbséggel, hogy neki két tesztje volt negatív, mégsem jött meg, de nem hagyta annyiban, ment orvoshoz. Ott meg már egyértelműen vert a baba szíve.

A mostani, kereskedelemben kapható tesztek természetesen lehetnek hibásak, és erről szerintem, itt a válaszolók hada tudna mesélni. (Olyan csíkok is megjelennek, amiknek nem kéne, száradási csík, szellemcsík, egyszerűen a kontroll csík nem jelenik meg, stb...)

Illetve ezek a tesztek a HCG hormont tudják kimutatni, ami a terhesség kb. 12. hetéig van jelen teszttel kimutatható mennyiségben. Ennek a hormonnak is megvan a maga szerepe, ami kb. a 12. hétig tart, utána már más felelős a magzat megtartásáért. Ez bonyolult is, nem ez a lényeg. De ha valaki a 12. hét után tesztel, igen valószínű, hogy negatív eredményt fog kapni, (vagy szépen lassan halványodó pozitívat, attól függően mikor tesztel) mert valóban már csökkent mennyiségben van jelen a hormon. De attól még várhat babát. Hiszen a HCG hormon megléte csak az első időszakban kitétele a terhességnek.

Ezen kívül persze vannak olyan tényezők is, hogy vannak nők, akik rendszertelenül menstruálnak, nem foglalkoznak a dologgal, ha kimarad, hát kimarad. Nem foglalkoznak a dologgal. Van, aki a 40 hetes terhesség alatt rendesen menstruál, de van, akinek egy bizonyos idő után marad ki. Pl. anyukámnak 3 hónapig megvolt rendesen, én meg úton voltam.

Vannak teltebb nők, akiknek szintén lehet hormongondjuk, alkatukból eredően nem veszik észre a pocaknövekedést.

Vannak, akik kis hízásnak tudják be a dolgot. Egy ismerős 22 hetes babás, hízott 2 kg-t és gyakorlatilag nincs pocija. Vannak babák, akik "befelé" nőnek, a méh szintúgy, és a szerveket úgy passzírozzák, hogy elférjenek.

Szóval összegezve: igen, ritka esetben összejöhetnek a körülmények, hogy az anya nem tudja, hogy terhes. És a teszt sem mutatja (már).

2013. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!