Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddőségi központok, hogyan...

Meddőségi központok, hogyan működnek pontosan?

Figyelt kérdés
TB fizeti vagy nekünk kell érte? Mikor érdemes oda menni, akár pár hónap után vagy később? Kérlek írjátok meg azt amit feltétlenül érdemes ill. hasznos tudni erről.
2009. okt. 5. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Vannak vizsgálatok amit az OEP támogat és vannak amit nem.Érdemes konkrétan egyközpontot választani(ajánlom a XIII ker.Fülöp István dr.) és felhívod őket telefonon mert Ők tudják megmondanni pontosan .
2009. okt. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Miből gondolod hogy meddő vagy?
2009. okt. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahova én jártam (Budai Meddőségi Centrum)ott mindent a TB fizetett,mármint a vizsgálatokat,beavatkozásokat."Csak"a felírt gyógyszereket kellett magunknak!De hallottam olyat is ,hogy kell fizetni a beavatkozásért!

Valahol azt olvastam,hogy hat hónap rendszeres szexuális együttlét után ha nem jön a baba,akkor érdemes szakorvost felkeresni.Valahol pedig 1 évet írnak!Én a kettő közti időpontra tenném.

De az alapvizsgálatokat a saját nődokid is meg tudja csinálni!

2009. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a saját nődokidnak kell beutalnia, van, aki 6 hónap, van, aki 1 év, van aki 1,5 év után tart meddőnek egy párt. Ha a nőgyógyász gondot lát, vagy egy spermavizsgálat után az urológus, akkor ők küldhetnek el téged. Az állami meddőségi központok ingyenesek, semmiért nem kell fizetned, csak a kiváltott gyógyszerért. Tehát ugyanúgy, mint bármilyen másik orvosnál lenne.

Vizsgálatok, UH, satöbbi, minden ingyenes. Mehetsz persze maszek helyre is (Pl. Kaáli) és akkor fizetsz mindenért, erről te döntesz, az államiaknak ugyanolyan jó a statisztikájuk, mint a maszeknak...

2009. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na az előző választ felejtsd el!!!

1.nem kell nőgyógyászi beutaló

2.andrológiai vizsgálat történik,nem urológiai

3.nincs állami intézet-magánintézet

A tapolcai PRI a Kaáli intézetekhez tartozik,de itt nem kell fizetni a vizsgálatokért,a többiben pedig igen.

Pár hónap után szerintem inkább háziorvosi beutalóval végeztess el minden olyan vizsgálatot,amit lehet (pajzsmirigy stb.,mert nagy az esély,hogy nem olyan városban laksz,ahol van ilyen intézet és akkor nem kell egy vérvételért utanod órákat.

Tapasztalatból írom sajnos...

2009. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*utaznod
2009. okt. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát te abnormális vagy???

Mi az, hogy nincs állami és magán intézet??? A Kaáli magán tulajdonban van. Az állami meddőségi központok pedig állami tulajdonban.

Én államiban voltam, minden ingyenes. Barátaink a KAáliban, egy hosszú listájuk van, hogy miért mennyit fizettek. Mindenért fizettek. Vérvétel, UH, satöbbi. Ha te nem, akkor HURRÁ. Attól még én TÉNYEKET írtam, amik velem és a barátaimmal történtek. Még ha ez neked nem is tetszik.


Mi az, hogy andrológiai vizsgálat??? Én azt írtam, hogy az urológus spermavizsgálatot végez. Mivel nekünk ő csinálta, biztos rosszul tudja a dolgát, de fontos, hogy teszerinted ez nem így van. Örülök az orvosi diplomádnak, majd szólok az urológusnak, hogy hülyeséget csinált, jó???

Nem írtam, hogy KELL nőgyógyásztól beutaló.

A nőgyógyász vagy a rossz spermaeredmény alapján urológus szokta beutalni a párokat. Nem magunktól megyünk oda, mert azt gondoljuk, hogy ott dolgunk van. Általában.

De igen, tudom, te úgy mentél oda... Akkor te beszélj magadról és NE minősíts másokat. Én is csak a magam tapasztalatát írom, te is tedd ezt, OK?

2009. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Leírom,velünk hogy történt:

Két év sikertelen próbálkozás után felhívtam a tapolcai PRI-t,ami a "Kaáli intézet társintézete" (idézet a honlapjukról) időpontot kérni.Persze nem a nőgyógyászom javasolta,jobb lett volna neki,ha maradok nála heti 6000 Ft-ért.

Kaptam időpontot két hét múlva.Nem kellett beutaló sehonnan.

Nálam teljes nőgyógyászati vizsgálatot végeztek,férjemnél andrológiai vizsgálatot (férfi reprodukciós problémákkal foglalkozó tudományág),ott vizsgálták a spermáját is.

Mindezért semmit nem kellett fizetnem,még a parkolás is ingyenes volt.

Ez az én tapasztalatom.

2009. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 6. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb,ha kiválasztanál egy intézetet és arról keresnél fórumot vagy kérdést itt,mert valóban mindenhol máshogy működik.

Egy OEP által finanszírozott helyen is lehet fizetős mondjuk a hormonvizsgálat...

2009. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!