Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Holnap lépek a 7. hétbe,...

Holnap lépek a 7. hétbe, terheskalkulátor szerint 6 hetes és 2 napos leszek. Szerintetek lesz már szívhang. Akkor szeretnék orvoshoz menni, vagy jobb, ha így is úgy is elmegyek holnap orvoshoz?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, mivel az utolsó menstruációd első napjától fogva számolják a terhességet, az a mérvadó és ha a baba nem mutat majd a későbbiekben eltérést, akkor eszerint fogják számolni a heteket, eszerint kell majd a fix időpontos vizsgálatokra is jelentkezni. (Pl. a 16. héten AFP)

Hogy mikor érdemes menni, arról megoszlanak a vélemények. Én 6 hetesen és 1 naposan mentem orvoshoz (még vártunk volna, de rózsaszínes folyásom lett), és még nem volt szívhang. 13 mm-es petezsákot, és egy 7 mm-es embriót láttak. Kereken egy hét múlva visszamentünk, akkor már egy 1,4 cm-es, élő embriót láttak. :) (Aki most már 29 hetes) Szóval, én azt mondom, ráérsz még egy hetet várni, mert a 6. héten sokaknál nem látnak szívhangot, és csak visszahívnak 1-2 hét múlva. Ha nagyon tűkön ülsz, persze, mehetsz, de még nem valószínű, hogy lesz szívhang. A szív egyébként a 6.-8. hét között indul el, de a legnagyobb valószínűséggel már a 7. héten dobog.

Ha adhatok egy tanácsot, kezdj el folsavat/terhesvitamint szedni. (A lényeg igazából a folsav. Bevihető sima folsav készítménnyel (lehet kapni a DM-ben és a patikákban, árban kb. 4-500 Ft egy 30-50 db-os kiszerelés, napi egy elég belőle), de magzatvédő vitaminok is tartalmazzák.) Utóbbit patikákban tudsz beszerezni, árban olyan 2500 Ft körül kezdődnek, és a határ a csillagos ég.

2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az 5heten + 5napon volt szivhang
2013. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6+2 mentem én is és meg nem volt szivhang. En most vsgyok5 hetes és 7 hetesen fogok először menni. Addig meg anyámnak sem mondom el.jó babasodast!
2013. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az elevitet már 3 hónapja szedem, szerintem azért is enyhébbek a tüneteim, mint az első terhességben. Holnap kérünk időpontot lehet ,hogy ők fogják mondani, hogy még várjunk.
2013. jún. 2. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!