Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap voltam orvosnál és azt...

Tegnap voltam orvosnál és azt mondta, hormonvizsgálatra lesz szükség, mert valószinűleg magas a prolaktin szintem. Milyen vizsgálatot fognak végezni? Kicsit meg vagyok ilyedve.

Figyelt kérdés

Abból jött rá, hogy magas lehet a prolaktin szintem, hogy nyomásra nedvedzett a mellem. Mondta, hogy hormonvizsgálatot kell csinálnia. Ez miből áll? Mit fog csinálni? Csak sima vérvétel lesz? Meg vagyok ilyedve. Ráadásul itt utánna olvasgattam és azt írták, hogy ez komoly probléma is lehet. Elég fáradékony vagyok, fájdogál a fejem és néha homályosan is látok. :(

Barátcserjét szedek magatól egy hónapja, azzal árthatok magamnak? A viszgálatig szerintetek ne szedjem?

Ne haragudjatok a sok kérdésért, csak kicsit megijedtem!


2009. okt. 8. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is, nyugodj meg. A stressz is hatással van rá. Nagyon sok nő küzd ezzel. Én is. Nekem nem volt semmi jele. Csak egy sima vérvételből kimutatják.

Lehet, hogy utána elküldenek koponya CT vagy MR-re, hogy kizárják a daganatot. De ha daganat okozza is, az mindig jóindulatú, és állítólag egyszerűen műthető. De nekem ez nem volt, csak orvostól érdeklődtem utána.

Szerintem a barátcserjét a vizsgálatig ne szedd, nehogy módosítson az adatokon.

Ha tudok, segítek ezzel kapcsolatban más kérdésedben is.

2009. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem sima vérvétel volt,sokat késett a mensesem és nyomásra nekem is nedvedzett a mellem.Nekem is a prolaktint mondták, hogy magas lehet, de aztán minden értékem rendben lett.Szóval lehet, hogy tényleg nincs semmi gond nálad sem.De a barátcserjét addig én sem szedném.
2009. okt. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a problémávak küszködök.

Nálam úgy indult,hogy babás lettem,5 hetesen tejcsorgás,majd 8 hetesen missed ab. :(

Ez májusban volt,eltelt 3 hónap és még mindig jött nyomásra.Ekkor elmentem endokrinológushoz.

Csináltak a ciklus 22. napján hormonális vizsgálatot,sima vérvétel volt.

Most 1 hónapja szedem a bromót,és újabb kontroll lesz jövöhéten.

Minden szint tökéletes volt,csak a prolaktin magas...!

Van pém meg minden.De ha ez a szint magas akkor lehet,hogy azért nem jön a baba!

A barátcserjét addig ne szedd!

Kapsz majd gyógyszert és helyre fogsz jönni.

Minden jót neked!

2009. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! Köszönöm a válaszaitokat! :) Kicsit megnyugodtam. Remélem, azért nem lesz olyan nagy a baj és a magas értékre kapok valami gyógyszert, ami majd segíteni fog.

Femibion 800-at szedek még, azt szedhetem a vizsgálatig? szerintetek?

A fent leírt tüneteken kívűl más gondom nincsen.

2009. okt. 8. 10:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Remélem azért nem daganat és tényleg tudnak gyógyszerrel segíteni.

Megpróbálok kicsit megnyugodni.

Mindannyiótok biztatását köszönöm, a haramadik válaszolónak főként. Az első válaszoló felajánlását köszönöm, azt hiszem élek vele :)

2009. okt. 8. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!