Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két vetélés után van esély...

Két vetélés után van esély arra, hogy a harmadik megmaradhat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb, hogy bízzál benne, hogy igen is megmarad. Nem tudom, hogy pontosan miért vetéltél el, betegség, vagy esetleg Te nem vigyáztál magadra. Egy példát tudnék erre mondani, közeli ismerősöm is már másodszor vetélt el. Az elsőnél még nem ismertem annyira, de láttam, hogy rengeteget dolgozik-cipekedik. A második terhességnél úgy gondoltuk, hogy jobban fog vigyázni magára, de nem így volt, pedig már nagyon várta a babát. Egyfolytában utazgatott (külfüldre is), dolgozott, takarított. Tudom, hogy ez egy alap terhességnél nem jelenthet gondot, de nem mindenkinél van így, amire a legjobb példa az enyém, orvosom az első három hónapot végigfektette velem, és én be is tartottam. Nekem a pici többet ért a saját szórakozásomnál. A fentiekkel nem megbántani akartalak, hiszen mint írtam, nem tudom, hogy miért történt a vetélésed, hanem erőt adni, hogy bízzál benne, Neked is sikerül majd élvezni a babázás minden szépségét. Egy másfél éves baba anyukája
2009. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van esély, de azért 2 vetélés után egy hosszasabb vizsgálódás szükséges, remélem, ezt te is tudod!

Vérvételek és genetikai vizsgálat! Ezek nélkül én nem mernék újra belevágni...

Nekem is volt vetélésem, utána derült ki sima vérvételből, hogy magas a TSH-m, vagyis alulműködik a pajzsmirigyem. Gyógyíthatatlan, örököltem, valószínű, de gyógyszerrel szinten tarthatom az értéket. Fél év kellett, mire a megfelelő profi dokit megtaláltam, és a havi vérvételek eredményei kezdtek helyreállni. Az utolsó 3 hónapban már próbálkoztunk is, és a 3.-ban sikerült.

Persze én is félek, de nagyon megnyugtatott az, hogy 2 meddőségi netes orvos is azt mondta, hogy mivel nekem 5 fölött volt a TSH-m, az első trimeszterben meg 1-2 között kell lennie, 98%, hogy ez okozta a vetélést. Ez megnyugtatott, és úgy tudtunk belevágni, hogy ez a tényező már gyakorlatilag ártalmatlan.

Nézetsd meg te is magad, TSH, inzulin, cukor, prolaktin, kortizol, progeszteron (peteérés utáni 7. napon), és a genetikai vizsgálat!

Sok sikert, és ne add fel!!!

6 hetes kismama

2009. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen van esély, mégpedig nagy! Az egyik ismerősöm tavaly 2x elvetélt, utána a nődoki tanácsára fél évig nem próbálkoztak. Idén májusba megint terhes lett, egész nyáron biciklizett, sportolt, tornázott, úgy volt vele hogy ez sem maradt meg. És megmaradt, már 5 hónapos. Ha egészséges a baba akármilyen megerőltető dolgot csinálsz az megmarad, ha nem egészséges akkor akárhogy kíméled magad úgy sem marad meg.
2009. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm. Most elkezdek méh erősítő tornára járni és visszaveszek a munkából (4 helyen dolgozom egyszerre ráadásul külföldön, ahol minden egyes nap bizonyítani kell) Amúgy nagyon tiszta életet élünk a férjemmel, se cigi, kávé, drog, pia. Sőt most a másodiknál már nem is szexeltünk, hogy nehogy baj legyen. Na de most megyünk haza és kivizsgáltatom magam.

Köszönöm még egyszer. Szép napot nektek.

2009. okt. 9. 13:27
 5/5 anonim válasza:
Nekünk a harmadik megmaradt. B6 vitamin és vas stb... szedése után.
2009. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!