Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Légyszi, aki tudja 2,4 TSH...

Légyszi, aki tudja 2,4 TSH nemjó érték? Ez az érték eleve megakadályozza a teherbeesést, vagy vetélést okozhat?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk, kicsit magasnak találom ezt az értéket, vagy tévedek?
2013. jún. 14. 08:18
1 2
 1/17 anonim válasza:

Szia.

Én 4,89-es tshval letem terhes.aztán a 4.héten màr irtak fel gyògyszert azòta is szedem.voltam genetikusnál is azr mondta ha szedem a gyògyszert nem lehet baj.terhessèg alatt 6hetente nézik az értékemet,utàna màr csak 3havonta fogjak.most utoljàra 1.95volt és azt mondtàk ez teljesen jò.

Sztem a 2,4 is jò max kicsit nehezebben esel teherbe,de azért kérdezz meg egy endokrinologust és akkor tutira megnyukszol:-)


30hkm

2013. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Evvel az értékkel simán teherbe lehet esni és nem biztos,h vetélést okoz,ezek mellett fontos még az antiTPO és az fT4,fT3,T4,T3....ennyiből még a doki se tudja megmondani,h ez e a baj. Nekem 5,43 volt,levittük 1,22re. Azt mondta,h ez tökéletes érték babához,de ha még 1 kicsit lemenne az se lenne baj,szal végülis ehhez képest a tiéd magas,de ez nem jelenti azt,h nem eshetsz teherbe v elvetélhetsz. Én elvetéltem,de mivel az összes többi értékem jó,ezért a doki szerint nem ez volt a baj,legalábbis nem csak ez.
2013. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De én már nem esek teherbe több mint két éve. Akkor emiatt??EGyetlen egy pozi tesztem sem volt még!!
2013. jún. 14. 08:33
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezt mi itt nem fogjuk tudni megmondani mi miatt nem esel teherbe 2 éve, teljes kivizsgálásra, hormon profilra lenne szükség, uh stb. Egy jó nőgyógyász.

2.4 es tsh egyébként nem magas! Nekem 6 éve alulműködik a pajzsmirigyem, 3szor lettem terhes teljesen spontán első alkalomra. Az igaz hogy az endokrinológusok szeretik ha terhesen ez az érték olyan 1.5 de semmi se történik ha 2.4.Nekem egyszer 3.95 volt mikor terhes lettem, a harmadik babám előtt pedig szedtem már a gyógyszeremet de vhogy rosszul volt beállítva és akkor is feljebb ment a th-m 4 körülire, de utána ugyanúgy terhes lettem simán.

Egyébként diagnosztizáltan alulműködik a pajzsmirigyed? Vagy most nézték először?

2013. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez a 3-ik napi hormonvérvételből derült ki. A többi érték két hét múúlva lesz kész. Csak megijedtem mert eddig mindig 1,7 körül volt...
2013. jún. 14. 08:47
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat egyébként!!!
2013. jún. 14. 08:47
 7/17 anonim ***** válasza:
És a 3. és 21. napi hormonértéked rendben volt? Két év, az hosszú idő, párod spermái rendben vannak? Átjárhatóságit csináltak? Egyébként az én endo dokim adna rá egy minimális gyógyszert, hogy 1 és 2 közé vigye az értéket, mert babához az a tökéletes. Főleg, ha amúgy minden rendben van, akkor már csak ez lehet talán bibi. Terheléses cukor/inzulin vizsgálat volt?
2013. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A párom oké, őt már vizsgálták!

A vérvétel eredményei két hét múlva lesznek kész, ez a Tsh van meg egyelőre. Terheléses cukort nem csináltak és itt nincs endokrinológus.

2013. jún. 14. 10:51
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja, akkor a hormonpanelből nagyon sok minden ki fog derülni. A terheléses vércukor/inzulin meg alapvizsgálat, ha nem jön a gyerek.

Nem tudtok egy konzultációra átmenni egy másik városba, ahol van endo doki meg lehetőség terheléses vérvételre? Egy nap, az eredményeket meg meg lehet beszélni már telefonon is, ha nyitott a doki.

Reméljük a 3. és 21. napi hormoneredményeid jók lesznek. Ciklusod rendszeres, van peteérésed?

2013. jún. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
30-35 napra jön meg. Peteérésem szerintem van. Lehet, hogy átmegyünk egy közeli városba az eredményekkel, és ott megcsinálják ezt a terheléses vizsgálatot. PCO-s biztosan nem vagyok. Rendszeresen néztek ultrahangal.
2013. jún. 14. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!