Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbeesek lehet így baja...

Ha teherbeesek lehet így baja a babának?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy terhes vagyok e, de vannak tünetek,majd holnap megyek tesztet venni. ha igen, akkor nyilván pár hete lehettem az. szeretnénk párommal babát, de csak egy-két év mulva akartunk. de nem baj ha összejött most.

a kérdésem és aggodalmam az lenne, hogy férjem már vagy 20 éves cigizik. nagyon sokat.. úgy volt hogy leszokik róla és utána kb fél év után kezdjük a babaprojektet. ez befolyásolhatja az egészségét?

illetve sok bulizás, partyzás, családi összejövetel volt msotanság, és sok volt az alkhol is. férjem mindennap megiszik két-három üveg sört, hétvégén töményet is a barátokkal, családdal. én is mindennap iszok kb két pohár bort és hétvégén is főleg most, töményet is. több pohárkával is. persze abba is akartam hagyni ezt az életmódot ha hamarosan tervezzük a babat.. de ez most így jött össze. lehet baja a babának így? mit tehetnénk hogy esetleg ne legyen gond? szedjek valamit? vagy mit?


2013. jún. 24. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz, hogy most elkezdesz folsavat szedni (és/vagy terhesvitamint, de folsavat mindenképp valamilyen formában), többet nem iszol, a férjed meg leáll a cigivel, hogy te se passzív dohányozz. Ha mégsem vagy most terhes, akkor meg ez egy jó alkalom volt elkezdeni élesben a tervezést, mert ezeket terhesség előtt már 3 hónappal ajánlják.
2013. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ne aggódj. Nekem is volt hasonló helyzet, egyrészt a férjedtől úgyis a legéletképesebb ér célba, másrészt nekem doki mondta, hogy ha baja lenne alkoholtól, akkor észre se vennéd, hogy terhes vagy, mert olyan hamar távozna. Nem kell emiatt szedni semmit, de folsavat egyébként nagyon ajánlott, akár partizós vagy, akár nem.
2013. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A folsav tényleg jó lenne.

Ha az elmaradt menzesz előtt ittál az még nem okoz károsodást, tehát a megtermékenyítéstől számítva kb. 2 hétig. Ha károsítja is valami az osztódó sejteket, ekkor még 100%-osan regenerálni tudja magát.

2013. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!