Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhen kívüli terhességet...

Méhen kívüli terhességet kimutat a terhességi teszt, ill. megjöhet közben a menszesz?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen, kimutatja, mert HCG hormont néz. A menzesz nem jön meg.
2013. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Igen, kimutatja a teszt. A tesztek nem nézik a beágyazódás helyét, csak a HCG hormon jelenlétét mutatják. Orvos uh-val nézi meg, jó helyen tapadt-e meg.


A menzesz ritka várandósság alatt. Ez alól sem a méhen belüli, sem a méhen kívül terhesség nem kivétel. Extrém esetben megeshet vérzés, de gyengébb, mint máskor. Alapvetően elmondható, hogy várandósság alatt nincs menstruáció. Kivételek akadnak, de ez nem valami gyakori. A menstruáció elmaradásáért is a hormonok felelnek.


Annak az esélye, hogy méhen kívüli legyen és még menstruáljon is a nő mellette, extrém kicsi. Túl sok lenne a véletlenből.

2013. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
természetesen kimutatja a teszt mivel ugyanugy elkezd fejlődni az embrió igy a hormonok is termelődnek. A vérzés nem feltétele a méhenkivülinek. A rendes terhességnél is elkezdődhet a vérzés ha vetélés van. Viszont a méhenkivüli nagyon veszélyes ha nem vették észre időben.
2013. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel hcg termelődik, a teszt kimutatja. Ha közben vérzik az ember (kisebb-nagyobb mértékben), ott már sejthető, hogy baj van. A pecsételő, sűrű, sötét vér lehet intő jel.

Nekem volt méhen kívülim, és végig véreztem, amíg el nem sorvasztották a petevezetőben lévő petezsákot.

A méhen kívüli terhességet két tünetnél lehet 100%-osan diagnosztizálni, ha nem duplázódik, hanem csak másfélszereződik, vagy még kevésbé nő a hcg, és ha 1500-as hcg szint felett sem találnak semmi terhességre utaló dolgot a méhben.

A főorvos mondta nekem anno, sokszor azért kerülnek életveszélyes állapotba a nők, mert a felmerülő vérzést elmaradt menzesznek nézik, mivel véreznek, nem csinálnak tesztet.

Ha terhességre gyanakodsz, csinálj tesztet. Ha a pozitív teszt ellenére vérzel, akkor lásson orvos, mert csak uh után tudja megmondani, hogy mi a helyzet.

2013. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van. Kimutatja a teszt. És vérzés is lehet. Nekem is volt. Nem is gyanakodtam terhességre. Teljesen más miatt mentem orvoshoz, ez volt a szerencsém. Ha nem megyek, eszembe nincs tesztet csinálni, hisz menstruáltam. Viszont a vége sajnos a legrosszabb is lehet. :(
2013. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A teszt pozitiv, nekem nem jott meg idoben, de napokkal kesobb elkezdtem barnazni. Nem minden nap, neha nem volt egy csepp sem, eloszor azt hittuk, beagyazodas, vagy mensi-fele. Utana uh-n latszott, hogy mehen kivuli.

Ha a legkisebb gyanud is van, hogy az, orvos, mert ez eletvesselyes allapot tud lenni.

2013. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem rendes menstruációm volt,elvileg esélytelen volt a spontán terhesség,így ugyan olyan hónap volt mint mindegyik.7 hetesen derült ki hogy méhenkívüli terhes vagyok!
2013. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!