Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha szülés óta nem jött még...

Ha szülés óta nem jött még meg, akkor hogyan számolhatom ki, mikor lehet peteérésem?

Figyelt kérdés
Szoptatom a babám.

2013. júl. 5. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát az is lehet, hogy még nincs peteérésed.

De talán vegyél ovutesztet.

2013. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szülés után ha sokáig szoptatsz is, akár 1-2 évig sem jöhet meg a menstruációd (persze ez egyéni, van, akinek már 6 hét utána megjön szoptatás mellett). Peteérés pedig kb. menzesz előtt két héttel van, és ha lett már, utána menstruálni fogsz, ha nem estél teherbe. Csak ovutesztet vagy mikroszkópot tudnál szerintem használni vagy nagyon gyakran ultrahangra járni, hogy elkapd az első menzesz előttit, de hát mindegyik drága mulatság.
2013. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Normál esetben sehogy. (ha nem veszel ovutesztet pl. )

Ha egyszer megjön, után a majd tudsz tippelni, de addig nem igazán.

2013. júl. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én erre nem adnék.Nehogy elkapjátok pont azt a hónapot,amikor jön az első ovu.Nem egy ilyet hallottam már.
2013. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs peteérésed. De bármikor lehet.

Még az első menstruáció után sem lehetsz biztos abban, hogy mikor lesz.

2013. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 4!

Kérdező babát szeretne, szóval épp elcsípné! :)

2013. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os,honnan tudod,hogy babát szeretne?

Én azt vettem le,hogy azért szeretné tudni a peteérés időpontját,hogy akkor nem lesznek együtt a férjével.


De persze ha elakarják csípni,akkor minden 2 nap ;)

2013. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát most hogy újra olvasom, valóban nem egyértelmű. :)

Teherbeesés kategória miatt gondoltam, meg azért, mert az emberek itt általában azért keresgélik "vadul" a peteérésük időpontját, mert babát szeretnének. Ha nem szeretnének, akkor inkább máshogy védekeznek...


Amúgy kedves Kérdező!

Amíg nem jön meg, addig most már folyamatosan termékenynek tekintheted magad. Amiről eddig nem volt szó, az a méhnyaknyák. Ha teljesen száraz vagy, az inkább terméketlenségre utal. Ha ragadósabb a nyákod, az szintén, ha tojásfehérjés nyákot tapasztalsz, vagy annál is vizesebbet, akkor az termékeny napokra utalhat inkább. Ha olyankor akcióztok, esélyes lehet egy baba.


Hosszú szünet után az új ciklus kezdődhet peteéréssel vagy vérzéssel is, nem tudni, hogy az első vérzést megelőzi-e peteérés vagy sem (mivel különböző hormon szabályozza ezt a két dolgot).


Van, akinek szoptatás mellett rendszeres ciklusai vannak peteéréssel együtt és van, akinek addig nincs se vérzése, sem peteérése, amíg az utolsó szoptatáson nincsenek túl. És persze ez csak a két véglet, bármilyen köztes állapot is lehetséges.

2013. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen,babát szeretnék:)


Egyébként kb 3 hete van folyásom.Mármint szülés óta,mert utána sokáig száraz voltam.Az állaga legutóbb vízszerű volt.Mikor a férjemmel együtt voltunk másnap egy jó nagy adag ilyen tojásos-vizes nyák jött ki.Szerintetek?


kedves utolsó!hogy érted,hogy míg meg nem jön addig folyamatos termékenynek tekinthetem magam?Nem inkább fordítva van?tényleg nem értem miért.

2013. júl. 6. 11:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Annyit jelent csak, hogy "potenciálisan termékeny" vagy, mivel nem tudni, mikor van peteérésed, ezért bármikor lehet, magyarán ha nem védekeztek, akkor teherbe eshetsz. Ez csak ennyit jelent. :)


Általában minél nagyobb szünet van vérzésügyileg, annál valószínűbb, hogy az első ciklus peteéréssel indul és nem vérzéssel. Úgyhogy van esély.


Amit írsz, hogy vizes folyás volt, az jó jel, de az aktus után sokszor a férjed spermájával keveredve távozik másnap a "cucc", úgyhogy ha van együttlét egy este, akkor a nyákmegfigyelést minimum másnap délután/kora estére érdemes halasztani.


Sok sikert Nektek!

2013. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!