Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem gravidát vagy elevitet...

Ha nem gravidát vagy elevitet vagy más magzatvédő terhes vitamint szedtem hanem actival max multivitamint?

Figyelt kérdés
Szedjek inkább terhes vitamint és rá 2-3 hóra kezdjük a próbálkozást?
2009. okt. 18. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Actival max. az nem terhesvitamin szerintem. Nem véletlenül van külön terhesvitamin mert a benne lévő vitaminok ásványi anyagok más mennyiségben vannak benne, a magzat miatt. Kérdezz rá a nőgyogyidnál, de véleményem szerint jobb az Elevit vagy a Gravida. Én elevittel kezdtem, de úgy láttam nagyon hízok tőle - persze nem biztos hogy attól - így áttértem a gravidára. Azt ajánlják hogy már a "tervezéskor" kezd el szedni.
2009. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem ezért nem kell várni, kezdj el folsavat szedni, mindegy milyen vitamint szedsz, a folsav a fontos a terhesség elején!
2009. okt. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen,a folsav is nagyon fontos a terhesség elején,de a terhes vitaminok kifejezetten kismamáknak és leendő kismamáknak vannak kifejlesztve.Nem értem sokaknak mi kifogása van ellene?Miért találják a másik vitaminokat jobbnak??Ez szerintem csak buta hóbort,mint ahogy a sok hiszti az elevit és más kismamavitaminok ellen is.Kellemetlen mellékhatása bármelyiknek lehet,de egy sincs olyan ami ellen ne lehetne tenni.Olvasok itt sokaktól olyat,hogy mondjuk valamelyiktől székrekedése van a kismamának,a másiktól nem.De az már nem jut el a tudatáig,hogy talán mástól azért nem,mert nincs benne annyi vas,amire pedig szüksége lenne.A másik a hízás.Egyetlen tablettától sem lehet magától hízni!!Ilyen nincs!!Olyan van,hogy tele van vitaminokkal ásványi anyagokkal,és jó étvágyat csinál.Így lehet hízni,ha nem figyelünk oda az étkezésre,de nem a vitamintól.

Szerintem szedj nyugodtan terhes vitamint,feltölti a szervezetet,ezáltal segíti a fogantatást,és sok mindent kiküszöbölhet.Sajnos ma már nem tudjuk azt mind természetesen bevinni amire szükségünk lenne.

2009. okt. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:)

Igaziból azt nem tudom, hogy ha eddig nem terhes vitamint szedtem, hanem actival maxot, akkor most még nem próbálkozzunk, hanem csak akkor, amikor már kb 2 hónapja terhesvitamint szedek és addig várjunk?

34 vagyok :)

2009. okt. 18. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogy várjál 34 évesen!!!

Most rögtön kezdj el folsavat szedni mellé, vagy akár terhesvitamint (nemcsak Elevit és Gravida van, hanem Materna, Hipp, stb) és ne várjatok semmire! Butaság lenne :)

2009. okt. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!