Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért jó már a gyerekvállalás...

Miért jó már a gyerekvállalás tervezésekor szedni a magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk, a nőgyógyászom javasolta, hogy mielőtt ráállunk élesben is a baba projektre, kezdjem el szedni a magzatvédő vitamint. Ez miért fontos? Mármint belegondoltam, akinek becsúszik a baba és előtte nem szedett ilyen, akkor ott nagyobb az esélye a kockázatra? Ill. mi van, ha nem jön össze elsőre a baba? Akkor akár hónapokig szedem előtte?
2011. márc. 22. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
én 7 évre lettem terhes akkor addig szedni kellet volna?
2011. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Azért ajánlják, mert mire esetleg megfogan a baba, addigra felhozod a vitamin, ásványanyag, nyomelem...stb szintedet a megfelelőre. Mivel egy magzat életében minden hét fontos a fejlődés szempontjából, így nem akkor kell behoznod a "lemaradást" mikor már ott fejlődik benned.
2011. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg a velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésében lehet szerepe a folsav miatt. Meg persze, feltöltöd a szervezeted a vitaminokkal,nyomelemekkel. Ez számodra lényeges, mert a baba úgyis mindent elvesz, amire neki szüksége van, akár az anya rovására is.. Ha normálisan étkezel, odaigyelsz, hogy változatosan, jó minsőégű ételeket fogyassz, lehet, hogy elég a folsav magában... de azért ha te úgy érzed, a vitamin se árt :)
2011. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jobb, ha már az első pillanattól kezdve nincs vitamínhiányod.

A folsav fontos a velőcsőzáródás miatt, itt úgy tudom, pont az a lényeg, hogy a fogantatás pillanatában legyen elég folsav. És mivel nem tudod, mikor fogan, szedd, amikor már tervezitek. És igen, ha nem szedsz folsavat, akkor nagyobb a kockázat a rendellenességre.

2011. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A velőcső záródása a 28. napon fejeződik be, tehát hamarabb, mint ahogy esetleg megtudod, hogy terhes vagy. Folsav hiányában előfordulhat rendellenes záródás, ezért ajánlja. (bár 6 hetesen általában már tudja az ember:DD)

Nem muszáj magzatvédő vitamin, szedhetsz sima folsavat is.

2011. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És milyen vitamint vegyek? Sima Dm-es folsavat? Vagy Elevitet? Dokim a femibiont javasolta, de több helyen olvastam, hogy az nem olyan jó, mint az elevit, csak most divatos...

Körbenéztem, köbö annyiba kerül ezeknek a vitaminoknak a havi adagja, mint régen a fogamzásgátlóm. Tök durva...

2011. márc. 22. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:
A femibion sokkal jobb, mint az elevit, és mivel két fajta van belőle, így mindig a terhességi szakasznak megfelelő mennyiségű vitamint juttatsz be a szervezetedbe.
2011. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!