Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már más is járt úgy hogy a...

Már más is járt úgy hogy a clostilbegyt tablettától tele lette a petefészkei apró cisztákkal? Okozhatja ez a tabletta? Hogyan orvosolják ezt?

Figyelt kérdés
Nekem szednem kellett 5 napig és 11. napon rendelt vissza uh-ra a dokim, amikor is mindegyik petefészekben sok kis apró cisztát talált. Azt mondta, hogy műtét lesz és hogy várjuk meg a következő vérzést és akkor mindenképp szóljak neki, hogy megbeszéljük a továbbiakat.
2009. okt. 19. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez barom. Már bocs.

Milyen vizsgálataid voltak mielőtt a clostit elkezdte szedetni veled? Megnézett uh-val, hogy nincs peteérésed???

Egy kezelés alatt nem leszel teli cisztával, max apró kis tüszőcskékkel, ami később még érhet. Nekem a 13-ik napon volt mind a kettőben 3-4 kicsi, és pár közepes, és később a 17-en lett belőle egy nagy.

Nekem kihaltak a petefészkeim "sivatag" volt. Erre kaptam a clostit, egy éven belül 7 clostis hónapot csináltak végig velem (elég baj volt), és ez után lettem tele cisztával.Mind a két petefészkem tele volt (10-12db) A PCO-sokat szokták műteni, felsértik a petefészket, hogy kiszabaduljanak a kis tüszők (mert ugye ált.ebből lesznek a kis ciszták), vagy ha olyan cisztáid vannak amik valódi nem funkcionális ciszták.

Nem értem tehát hogy egy clostis hónap után hogyhogy meg akarnak műteni.

Hányadik napon vagy? Nem gondoltál arra hogy ovulációs tesztel nézd hogy nem-e talán mégiscsak lesz peteérésed? Hőgörbét csinálsz?

Minden jót, és írd meg mi van, mert érdekel.


Üdv:

egy kismami akinek két cisztás petefészkére azt mondták hogy ebből nem lesz semmi, és nem eshet teherbe úgysem, és erre föl meg itt van a pocakban a trónörökös, tehát nem feladni, hanem menni tovább!!!!!!

2009. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon egyet értek az előttem válaszolóval. A sok apró kis ciszta PCO jele lehet. Hormonszinteket, inzulint néztek-e már? Nem tudom, milyen műtétről beszélt az orvosod, de, ha arról, amit az előző válaszban leírtak, tényleg furcsa, hogy egyből oda küld. Egyébként clostyt szoktak adni PCOS-ben szenvedőknek is peteérés serkentésére, csak náluk nagyobb a túlstimuláció veszélye, vagyis, hogy nem apró, hanem sok nagy ciszta nő tőle. pco-szindroma.hu oldalon keress rá a clostibegyttel kapcsolatos cikkekre.
2009. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!