Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért vagyok igy "bele beteged...

Miért vagyok igy "bele betegedve"?

Figyelt kérdés

Pedig nem kellene tudom.

De kis korkülönbséggel szeretnénk gyermekeket.A fiúnk most 4 hónapos.Még szoptatom.

Menzesz még nem volt.Fogalmam sincs hogy van e egyáltalán peteérésem.Már 2x teszteltem,de negatív.Ez annyira kiborít.Olvasok ezt is azt is.Valakinek szülés után nagyon hamar sikerült a második,valakinek meg nem.De igazából mitől függ h szinte azonnal sikerül?Gondolom az aki igy jár,annak van rendesen menzesze.Gondoltam,h beszélek a dokival,h csináljunk vmit h visszatérjen a menzeszem,de attól tartok,h akkor a tejem csökken.Viszont szoptatni is szeretnék ameddig csak lehet.Mit tanácsoltok?

Igyak valamilyen teát?Vagy szedjek valamit h legyen pé-m?Vagy mi?Most igazán jól esne ha ellátnátok tanácsokkal.Köszönöm előre is!



2013. júl. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez már tényleg beteges. Már tettél is fel ma ezzel kapcsolatban kérdést. Ha mondjuk 10 hónapos lesz a babád, mikor terhes maradsz, még az sem nagy korkülönbség. A természetet nem tudod megerőszakolni. Ha akar jönni a baba, akkor jön. Értem én, hogy vágysz új babára, de még a jelenlegi is elég kicsi, aki azért gondolom leköti az idődet rendesen. Hiányozna neked mellé még a terhesgondozás, mert nekem pont az kellett volna egy négy hónapos mellé... Nem tudok mit mondani igazán neked, csak, annyit, hogy én nem értelek. Leírtam neked az előző kérdésednél. Én, amíg szoptattam nem menstruáltam, majd azonnal megjött, ahogy abbahagytam és terhes is maradtam, akkor már 10 hós volt a fiam. Nem érzem, hogy bármiről lemaradtam. 19 hó lesz a különbség közöttük és így is félek, hogy fogok majd bírni egy újszülöttel és egy másfél évessel.
2013. júl. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az èn babàm is 4 hònapos. Szerintem ennyire ne siettesd a dolgot. Èlvezd ki minden percèt mert ő most egyszer 4 hònapos. nekünk is tervben van mèg 2.De az èn babàm mindennal ùjat csinàl dehogy stresszelem magam a következővel majd ha olyan èves körül lesz. Ne vedd el magadtòl az ő idejèt...
2013. júl. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom.Ma egy kis hullámvölgybe voltam,de most már jobban vagyok és reálisabban látom a dolgokat.
2013. júl. 13. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg nem rágörcsölni a babára, mert úgy nehezebben fog összejönni. Ráadásul az a stressz, amit ezzel magadnak okozol, eltereli a figyelmed és kifáraszt, ami szerintem nem jó, ha van már egy pici baba, akinek szüksége van az anyukájára és persze neked sem jó. Inkább gondold át, jöjjön majd, amikor jönni szeretne, az sem baj, ha van 1-2 év a babák között. Neked is könnyebb lesz, ha az első gyerkőc kicsit nagyobb, mert két picivel nagyon nehéz, főleg az elején, így talán még előnyödre is válik, ha a nagyobbacska már önállóbb, mire érkezik a testvére. Ezt az időt inkább használd ki arra, hogy minél többet szeretgesd a picidet és "megszokjátok" egymást. 36 khm
2013. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szoptaás alatt, a tejelválasztásért felelős hormon a prolaktin legtöbbször olyan magas hogy nincs tőle peteérés, ciklus, vagyis nem eshetsz teherbe. Ezen akkor lehet változtatni, ha leválasztod a babádat, ezt pedig gondolom nem szeretnéd.

A prolaktin vigyáz arra, hogy ne terhelődjön túl az édesanya szervezete azzal, hogy van egy szoptatós csecsemője és még egy babát is ki kell hordani mellette. Persze vannak kivételek. A szervezeted tudja mikor állsz rá készen, ne erőltesd.

Ez meg csak saját vélemény, hogy ilyenkor nagyon sok odafigyelést és törődést, 24 órás ügyeletet igényel egy kisbaba, add meg ezt neki, és csak utána vállalj 2-at.

Nem ítélek el senkit, aki nem így csinálja, de én szeretném, ha mindkettő gyermekemmel meg lenne az az 1 évnyi "gyermekágyi" kapcsolat. És ezt a 2.-nál csak akkor lehet, ha az első már kicsit nagyobb.

2013. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!