Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 19 éves vagyok, és félek,...

19 éves vagyok, és félek, hogy terhes vagyok. A melleim nagyon érzékenyek, és enyhe fájdalmat érzek az alhasban. Nemtudom mi ez. Ez természetes?

Figyelt kérdés
Félek nőgyógyászhoz menni, a teszttől méginkább. Pedig rendszeresen szedem a fogamzásgátlót. Még van 4 napra. Nemtudom mit csinálok ha nem jön meg. Szerintem túl korai jele lenne a menstruációnak.
2009. okt. 19. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A fogamzásgátló is okozhat mellérzékenységet, legalábbis nálam okoz.
2009. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, nekem a mellem már a menszesz előtt egy héttel feszül, és kb 3 nappal előtte már görcsöl a hasam.

Szóval ez még normális is lehet. Bár ha nálad ilyen még nem fordult elő, az necces.

Mindenesetre tesztelj! Tudod, jobb félni, mint megijedni!

2009. okt. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a mensi előtt mindig érzékenyek voltak a melleim, és görcsöltem is, előtte 3-4 nappal mindig éreztem.

Viszont ha rendszeresen szeded a fogamzásgátlót, akkor nem szabadna teherbe esned. Kivétel, ha ment a hasad közben, vagy hánytál. Mert ebben az esetben a gyógyszer nem biztonságos.

Ám megnyugtatlak, én gyógyszer mellett estem teherbe, de el is vetéltem.

Azért én tesztelnék a helyedben, hogy megnyugodjak.

2009. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a mellbimbóm érzékeny, menstruáció előtt pedig a mellem szokott érzékeny lenni. De bízok benne hogy most is az végett ilyen. Fogamzásgátlót pedig már majdnem egy éve szedem. De olyanról is hallottam hogy ha már régebb óta szedi valaki a fogamzásgátlót, akkor még védekezés nélkül sem esik teherbe mivel az már a szervezetbe van. Szerintetek ez igaz?Én a barátommal akkor is voltam mikor az első gyógyszert bevettem. Délután vettem be és este voltunk együtt. Remélem ekkor nem eshettem teherbe..de tesztelek minél hamarébb!!!
2009. okt. 19. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszer mellett,nem vagy terhes.Csak nyugalom.A szünetben is véd,ne aggódj.nővér
2009. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!