Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos lányok! Nektek mik a...

Pcos lányok! Nektek mik a tünetek? Én nem vagyok túlsúlyos (49) max 1-2 kg jön rám, de következő hónapban lemegy.

Figyelt kérdés
Nem kaptam metformint, már 3 orvos is kezelt, kaptam diane35 +szteroidot, aztán mercilon fogamzásgátlot. Már 1 honapja nem szedem, jövöre babát akarunk. Van vmi természetes gyógymód?
2009. okt. 23. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyenek a hormon eredményeid? Mivel indokolták az orvosok, hogy nem adnak metet? Néztek inzulinrezisztenciát?

Zsálya, barátcserje, tintahal segíthet, ill. Agnus castus (barátcserje), Pulsatilla vulgaris (kökörcsin), Salvia officinalis (orvosi zsálya), Sepia officinalis (tintahal) homeós bogyók is ajánlottak a pcos-s betegeknek.

Agnus castus - növeli a tüszőrepedést kiváltó LH termelését, viszont csökkenti a tüszők érését serkentő FSH hormon kibocsátását; segíti a beágyazódást; ne teaként fogyaszd, mert a forró víz nem oldja ki belőle a szükséges hatóanyagokat

Pulsatilla vulgaris - palástfű teával együtt fogyasztva segíti a beágyazódást

Salvia officinalis - csökkenti a vércukorszintet

Sepia officinalis - csökkenti a tesztoszteronszintet; kiválthatja a peteérést, tüszőrepedést

2009. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy... Lehet, hogy neked sem ártana cukorszintet nézni.

Sajnos, én a pcos előtt sem voltam karcsú, de még vagy + 20 kiló is feljött. Az állam mensi környékén tele pattanással, aknéval, és csúnya, fekete szőrszálak is vannak. Úgyhogy most már költenem kell gyantára, több kozmetikumra is. Mint kiderült inzulinrezisztens is vagyok, most kell mennem belgyógyászhoz vele. Két éve próbálkozunk a babával, eddig eredménytelenül. :(

2009. okt. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A férfihormon volt magas,cukrot soha nem néztek,sokat sportolok és talán lehet hogy ezért nem hízok.

A menstruáciom mig nem szedtem gyogyszert 2 havonta jött meg,a gyogyszer mindig meghozta.most hogy nem szedem 4 nappal hamarabb megjött,kivancsian váro a következő hónapot!

2009. okt. 23. 14:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is rendben volt a mensi míg a gyógyszert szedtem,azóta kb.50-60 napos ciklusaim vannak, pattanások az államon,és a ciklusom 5-6 napjától, baromira fájnak a petefészkeim,gondolom a ciszták feszítik..
2009. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is diane35-öt szedtem, mikor abbahagytam nem jött meg majd 1 évig. Jártam dokiról dokira míg elküldtek vérvételre és kidrült palyzsmirigyes vagyok ezért is híztam meg :( Most kezd beállni a menzim, ezzel csak annyit, hogy a diane35 állítólag az egyik legmagasabb hormontartalmú gyógyszer.
2009. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!