Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esélyem teherbeesni...

Van esélyem teherbeesni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom és még sokszor szoptatom. Elkezdtünk próbálkozni a kistesóval,nem szeretnénk nagy korkülönbséget. Ma összefutottam a védőnőnkkel és szabályosan kinevetett,hogy próbálkozni lehet,de amíg ennyire intenzíven szoptatok nen fogok teherbeesni. Ez igaz? Én úgy tudtam ez csak egy tévhit. Sokszor mond 'hülyeséget' ezért nem tudom ennek lehet-e alapja. Azért kicsit elszomorodtam..
2013. aug. 2. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
egyén függő, sokan teherbe esnek sokan nem. Ciklusod beállt már? Ha igen az egy jó jel.
2013. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szülés után 6 héttel már megjött. Azóta rendszeresen,pontosan jön meg. Akkor van esélyem?
2013. aug. 2. 13:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Részben igaza van, részben nem. Nincs törvény a női szervezetre. Van, aki teherbe esik intenzív szoptatás alatt úgy, hogy nincs menzesze sem. Van, akinek megjön, szoptat és úgy esik teherbe. Nekem speciel fogamzásgátló volt a szoptatás, ugyanis nekem meg sem jött, még szoptattam, peteérésem sem volt. Ahogy abbahagytam a szoptatást, azonnal megjött a menzeszem, de csak egyszer, mert rögtön terhes maradtam.

Nem tudom, te menstruálsz-e, akkor talán nagyobb az esélye. Használj ovu tesztet, figyeld van-e peteérésed. Vaterán nagy kiszerelésben viszonylag olcsón hozzá lehet jutni. Sok sikert!

2013. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

szerintem simán teherbe eshetsz.Az intenzív szoptatás,ami véd(elvben),az az igény szerinti szoptatás,ahol sosem telik el 3 óránál több két szopi között.Gondolom ez nálatok nincs már így.Te meg ráadásul szabályosan menstruálsz elég régen.

Nem értem egyébként az ilyen védőnőket,miért kell a tévhitet tovább erősíteni az anyukákban,inkább ne mondana semmit akkor..

2013. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mivel pontos a ciklusod igy nagy esély van rá mivel valószinüleg peteérésed is van. Akkor nem lenne soke sély ha még nem jött volna meg azóta sem, de az is normális és gyakori szoptatás alatt.
2013. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Viszont gondold át, mert a szoptatás alatti teherbeesésnek az a veszélye is fennáll, hogy elvetélsz.
2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Természetesen nem minden esetben történik meg, de a veszélye fennáll.
2013. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves hatos,rám hoztad a frászt.. Nem szeretnék parázós kismama lenni,remélem ha összejön,nem lesz semmi baj. Inkább ne mondott volna semmit a védőnő. Sokszor kiborít,olyan dolgokat mond,amiket elméletben megtanult,de gőze nincs arról,hogy az a gyakorlatban nem működik,se gyereke,se kutyája,se macskája.
2013. aug. 2. 15:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Amire a hatos gondol az az,hogy szoptatás oxitocint termel,ami méhösszehúzódásokat okoz...Ezért nem szokták ajánlani az orvosok,hogy szoptass,ha várandós vagy.

Barátnőmnek el kellett választania a kisfiát,mert nagyon görcsölt a hasa tőle.Én semmit nem éreztem meg belőle,mikor szoptattam,és már terhes voltam.

[link]

Itt tudsz róla olvasni,és a cikk máris megcáfol,h hülyeséget írtam az előző 3 órával,mivel itt hatot ír,valószínűleg rosszul emlékeztem,bocsánat:)

2013. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szia!én csak offolok!


Ugyan ebben e cipőben járok mint te csak annyi különbséggel h az én babám 4,5 hónapos és még nem jött meg szülés óta.Tudom,nekem alig van esélyem erre,de azért reménykedem de nagyon!!!!!

2013. aug. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!