Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ez határozatlan...

Szerintetek ez határozatlan munkaidőnek számítana?

Figyelt kérdés
Jelenleg 1 gyermekünk van, de szeretnénk még többet. Az OEP-nél azt mondták, hogy ha a munkaviszonyom nem szűnt meg, akkor a következő babánál is jogosult leszek GYED-re, hisz a biztosítási jogviszony ketyeg tovább. Sajnos nekem 2014-ben megszűnik a munkavisonyom (határozott idejű) és már meg is mondták, hogy nem vesznek vissza. Arra gondoltam, hogy egyéni vállalkozó leszek és onnan megyek GYED-re a következő babával. Szerintetek az működik, hogy a 2. és 3. baba között nem végzem a vállalkozói tevékenységet, de a vállalkozói jogviszony megmarad (tehát értelmezésemben itt is tovább ketyeg a biztosítási jogviszony), így a 3. babára is kapom a GYED-et? Vagy nagyon rosszul gondolom?
2013. aug. 6. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
biztos munka hiányában minek a gyermek???nemhogy kettő,de három? az a baj,hogy minden évben változik a rendszer és ezt így előre nem lehet megmondani szerintem 2. és 3. gyerek előtt szerintem kéne legalább 180napot dolgozni,hogy biztosan ne legyen baj
2013. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló.

Munkaviszonyom lejár jövőre. A kérdésem az volt, hogy határozatlan munkaidőnek számít-e a vállalkozás, mert ha igen, a GYED-et kapom tovább és akkor több pénz van, mint a GYES-ből. Egyébként, ha nekem nem lenne munkám sem halnánk éhen, mert a párom szerencsére jól keres..... de nem ez volt a kérdés!

2013. aug. 7. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!