Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Budapesten mennyibe kerül egy...

Budapesten mennyibe kerül egy petevezető átjárhatósági vizsgálat? Fájdalmas? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
tb által támogatott helyen ingyen van. Hogy hoyg zajlik arról van részletes leirás a neten keress rá HSG néven. Hogy fájdalmas-e? van akinek angyon főleg akinél gond van, de azért midnenkinek kellemetlen valamennyire. Van uh-os eljárás az kevésébé fáj állitólag de az fizetős 50e Ft körül van és ott lehet kérni enyhe bóditást is.
2013. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem Pesten voltam, de az eljárás ugyanolyan mindenhol. Az orvosok jobban szeretik elvileg a hsg-t, mert biztosabb képet ad.


A hsg tb alapon ingyenes, az uh-s itt (megyeszékhely) 50.000 Ft.

Aznap mentem csak a kórházba, előtte kaptam fájdalomcsillapítót (én nem vettem be mondjuk, fogalmam nincs, miért). Nem egy kellemes eljárás, de simán kibírható, nekem egyik sem volt átjárható, ez olyan, mint egy baromi erős menstruációs görcs, csak nem tudtam a gép alatt összegörnyedni. Műtőágyra fel, a lábakat lekötözik, felrakják a katétert, akkor a méhszájjal csinálnak valamit, az nem piskóta, mert fáj, vagy kellemetlen, vagy nem tudom, de az meg tényleg 1-2 pillanat.


Nekem ott kellett maradnom éjszakára, mert annyira felspannoltam, és hergeltem magam, hogy leájultam az asztalról :) de hiába mondtam, hogy nem a fájdalom miatt volt, azért csak ott tartottak. A többiek jöhettek haza még aznap.

2013. aug. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ingyen volt a Péterffy-ben, TB alapon. Felfeküdtem egy ágyra, lekötözték a lábamat, méhszájon keresztül felvezettek egy csövet, abba nyomták a kontrasztanyagot röntgenezés közben, és nézték hogy átjárhatók-e a vezetők, ürül-e a folyadék a hasüregbe. Nekem az egyik 100%-ig elzáródott, a másik fonál tágasságú csak, és a méhszájam is szűk, emiatt nagyon fájt az egész. De valami történhetett mert 2 ciklus múlva spontán teherbe estem. 38 hetes várandós vagyok. :-) Ha ezen múlna, újra nekivágnék akkor is ha 100* ennyire fájna mint akkor.
2013. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat!


A Bajcsy kórházban is tb alapon lenne akkor,nem?Az orvosnak,ha adtatok,akkor mennyit adtatok?Mennyit illene adni?

Gratulálok a babához :)

2013. aug. 9. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!