Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti vállalnátok 4. babát?

Ti vállalnátok 4. babát?

Figyelt kérdés

Vagy ha netán már van 4 gyereketek,sokkal nehezebb anyagilag?

Kertes házunk van/saját,hitel nincs rajta/ semmi fajta hitelünk nincs,se személyi kölcsön..semmi.Egy autót tartunk fent.Havi össz. jövedelmünk 200-210 e.ft. Eddig is jól kijöttünk ebből,félre tudunk tenni minden hónapban.

Vélemények? A bunkó beszólásoktól kíméljetek!


2013. aug. 9. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
51%

Irigyellek, én igen. Mindig is 4 gyereket szerettem volna, sajnos az élet másképp gondolta, és egy sem jön össze, de most is azt mondom, hogy több gyerkőcöt szeretnék.

Ha van hozzá erőtök,és úgy érzed anyagilag is bírnátok, akkor rajta!

2013. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
58%

Én most várom a 2 dik babócám . Szerintem a maivilágban max 2 gyereket lehet szépen felnevelni és mindent megadni neki . 3-4 gyereknek már nem lehet úgy megadni mindent mint 1-2 gyereknek .


6 éves kislány anyukája és 36+5 hkm :)

2013. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vállalnék. Ha eddig tudtatok félretenni, így nem fogtok tudni és ahogy a gyerekek nőnek, úgy a kiadások is. Tehát szerintem 3 gyerekkel is kelleni fog még az amit most félretesztek. Ha van arra reális esély, hogy a bevétel növekedjen, (nem a családi pótlékra és a többire gondolok, hanem azok felül) akkor vállalnék csak be több babát.
2013. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
58%
ha úgy érezném, hogy van annyi plusz havonta, akkor igen, vállalnám
2013. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavaidat,kitartást,erőt és minden jót kívánok Neked!!!

Na igen..pont erre lennék kíváncsi..az anyagiak.Hogy egy 4 gyerekes család mennyiből él meg úgy,hogy az arany közép úton járnak...semmi nagyzolás,de azért mindenük meglegyen a gyerekeknek.

Köszi,hogy írtál!

2013. aug. 9. 15:11
 6/67 A kérdező kommentje:

Az előző kommentem elsőnek szólt,csak közben sokan írtatok!

Köszönöm Nektek is a válaszokat!És mindenkinek minden szépet és jót kívánok!

2013. aug. 9. 15:14
 7/67 anonim ***** válasza:
90%
Ennyi bevétellel én nem. Inkább félretennék továbbra is, jól fog az jönni, amikor nőnek a gyerekek. Három gyereket nevelni amúgy is megterhelő már nem csak anyagilag. Inkább nevelném őket tisztességesen, sokat kirándulva, világot látva, odafigyelve, mint a négy gyereket úgy, hogy esetleg sivárabb az életünk. De persze ez végső soron a ti döntésetek.
2013. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
67%
Hááát... már így is a létminimum alatt éltek. Persze, megint csak azt mondom, hogy nem mindegy, hogy mekkorák a gyerekek, de egy felnőttnek kb. 90 ezer Ft kell havonta egy "nem nagy igényű" életvitelhez, gyerekekre is kéne számolni minimum a felét, az összesen 315 ezer Ft, négy gyerekkel ez 350 ezer Ft-ot jelentene. (és közben meg mindennek nő az ára a fizetések meg nem nagyon követik ezt a változást :()
2013. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
50%
Nem igazán értem a mai embereket... Miért a pénzre kell azt alapozni hogy hány gyerek legyen? Én is szeretnék négyet, és ha nem is jön össze annyi akkor biztosan nevelőszülőként fogom folytatni, mert nagy családot szeretnénk! Lehet hogy sokan hülyének néznének e miatt, de ez van! Sokan azt gondolják hogy elég egy-két gyerek, de annak minden hónapban tízezreket költhetnek játékra, meg erre-arra, de szerintem fel lehet nevelni több gyereket is nélkülözés nélkül! Csak meg kéne válogatni, gondolni az embereknek, hogy mik a mai világban az értékek! Az hogy minél több pénzt vagy több IDő-t áldozzanak a gyerekeikre? Ismerek olyat aki mindent megvesz amit a gyerek parancsol! de otthon rázárja az ajtót és nem törődik vele, de olyat is, aki inkább otthon foglalkozik, játszik vele, még ha nincs is annyi ideje!
2013. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
47%

Ha véletlenül becsúszna, akkor örömmel vállalnánk, de tervezetten már nem. Elsősorban egészségügyi okokból, meg azért is, mert a férjem sokat dolgozik, és többnyire én vagyok az, akinek a figyelme, ereje, energiája megoszlik a gyerekek, a háztartás és a munka mellett.


Anyagiakról annyit, hogy kinek mire van igénye, szüksége, ezt ti tudjátok, nálatok mi fér bele.

2013. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!