Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik pcos-ok milyen kezelést...

Akik pcos-ok milyen kezelést kaptok? Milyen gyogyszerrel kezelnek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 12:43
 1/10 A kérdező kommentje:
naloam fel eve diagnosztizálták de felek, hogy a kezeles nem jo, az itobbi idoben szorosodest es hizast eszleltem, engem duphastonnal kezelnek merem a homet, de a hom alapjan nincs peteérésem, 20 illetve 28 naposka a ciklusaim duphaston mellett, nalatokmilyen vizsgalatokat csinaltak?
2009. okt. 29. 12:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem abszolút nem volt ciklusom. Én is kaptam Duphastont, majd rögtön Clostit és Fostimon tüszőrepesztőt. Sikerült teherbe esnem, de sajnos a magzat elhalt a 7. héten. Volt laparoszkópiám is (megnézték a petevezetékeimet is, de szerencsére azok átjárhatók voltak), majd egy újabb Duphaston, Closti, Fostimon kúra és ismét sikerült a babásodás és ma már van egy 10 hónapos kis boszim.

Igazából uh-on megállapítoták, hogy mind a két petefészkem tele van cisztákkal. Volt hormonvizsgálat, ahol az LH, FSH, progeszteron, ösztrogén szintek elég vacakok voltak. Cukrot is néztek, de az rendben volt simán is és a terheléses is. Inzulint nem néztek, bár a dokim adott beutalót, de a kórház szerint, ha rendben van a cukrom, akkor az inzulinommal sem lehet baj. Ez persze nem igaz, mert még olyan is előfordul, hogy csak a terheléses inzulin vizsgálaton derül ki, hogy gond van, de hát nem csinálták meg, nem tehettem semmit.

Nekem kb. ennyi vizsgálatom volt és csak ezt a 3 gyógyszert kaptam.

Uh-on nem néztétek, hogy valóban nincsen peteérésed? Ha nincs, miért nem kaptál Clostit? Dokid, hogy áll a dologhoz?

2009. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia. Koszonom a valaszt, eddig nekem sem volt ciklusom csak miota aduphastont szedem, kedden megyek peteérés vizsgalatra, mait ultrahnagon fog kovetni, a dokim egyenlore csak annyit mondott, hogy varjunk, hormonokat mar vizsgalt, de nem talat semmi rendelleneset, gratulalok a babahoze, remelem nekem is ossze jon.
2009. okt. 29. 15:27
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Biztos fog neked is sikerülni a baba. Még talán annyit, hogy ha van peteérésed, akkor is figyeljétek tovább a ciklust uh-on, hogy megreped-e a tüsző, mert sokaknál az a probléma, hogy peteérés van, de nincs tüszőrepedés.

Sok sikert!

2009. okt. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én Meforalt kaptam!Már 1 hete szedem kíváncsian várom hogy mi lesz.
2009. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, koszonom a valaszokat, meg annyi lenne a kérdésem, hogy nalatok is tapasztalhato volt a szorosodes illetve a hízás? Ha igen erre nem kaptatok valami? koszonom a válaszokat
2009. okt. 30. 09:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Merckformin 3x850 mg-ot szedtem, 9 hónap alatt hatott, spontán jött a baba.
2009. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom, Te ezt már a szorosodésre kaptad vagy ezzel a gyogyszerrel kezeltek a pcos-at?
2009. okt. 30. 13:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy hónapja diagnosztizálták a pco-t, metfogamma850 írt fel a doki,csak hébe hóba volt mensim,mióta szedem,már volt:)kíváncsian várom a következő hónapot,nagyon szeretnénk már babát.
2009. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia tudom régi a kérdésed ám épp igy irtam volna ki én is ,és épp ezek érdekelnek engem is.vagyis a szörösödés meg a hizás amit én is tapasztalok,és nekem épp mára hozta meg a mensim a duphaston,12.napon kell mennem uh-n megnézi lesz-e peteérésem,nagyon izgulok és kérdezném hogy neked akkor mit látott?és utánna magátol lett mensid?és baba mikor sikerült?várom válaszod.

Mares

2010. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!