Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Három teszt lett negatív, és...

Három teszt lett negatív, és a nőgyógyász szerint 99%, hogy nem vagyok terhes. Lehetséges mégis?

Figyelt kérdés

//Lassan 16 éves leszek, a barátommal két éve vagyunk együtt, és majdnem egy éve le is fekszünk. Legtöbbször megszakítással csináltuk eddig (igen, tudom, hogy hülyeség és felelőtlenség). Egy ideje viszont kimaradt a vérzésem (bár ez többször is előfordult már régebben is); pontosabban két hónapja.//

Én mégis aggódom, úgyérzem túl sokat eszem, sokszor nézem a hasam a tükörben, és néha úgyérzem megnőtt, de a mérleg nem mutat többet.. Lehet, hogy ezeket csak beképzelem magamnak, mert ideges vagyok?


2008. júl. 1. 00:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek is volt ilyen, hogy kimaradt a vérzése...

Ennek több oka is lehet. Lehet hogy nem álltak be a hormonjaid még mert fiatal vagy (ő 17), de az is lehet, hogy valamin sokat stresszeltél és azért marad ki.


Ha három tesz is negatív lett és a nőgyógyász is azt mondja hogy nem lehetsz terhes akkor hidd el nekik.

2008. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt csak beképzeled. De azon nem gondolkodtál még, hogy jobb lenne az óvszer, illetve a nőgyógyász nem javasolta a fogamzásgátló tabit? Vagy neked akkor nem jutott eszedbe? Ha a tesztek negatívak, és a doki sem látott semmit, akkor tuti nem vagy terhes. Fiatal korban előfordul, hogy néha kimarad a peteérés, ezért maradhatott ki a mensid is.
2008. júl. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze hogy tudtuk hogy kéne védekezni, tudni tudtuk, csak nem igazán akaródzott, pedig mindketten tudtuk hogy veszélyes :S Igen, most felírt valamiféle tablettát három napig napi hatszor a nőgyógyász, ami elvileg bekéne indítsa a vérzést, utána pedig fogamzásgátlót fogok szedni (ha jólemlékszem ez talán majd rendbe is szedi a ciklusom) Tudom hogy hülyék voltunk, és ha ennek vége hálát adok az égnek és többet ilyet nem csinálok. (bele sem merek gondolni milyen lenne azzal a szüleim elé állni hogy terhes vagyok..)

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, az utóbbi napokban rengeteget stresszeltem ezen :) :s

2008. júl. 1. 00:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt úgy, hogy kimarad a vérzésem, én akkor már 19 voltam... nagyon aggódtam, bár tudtam, hogy nem lehetek terhes. Én is kaptam ilyen gyógyszert, ami meghozza a mensit. Azt szedd be rendesen, tényleg megjön tőle. Utána pedig kezdd el szedni a tabit, minden nap ugyanabban az időben és ne felejt ki egy napot se. Nagy szerencséd volt, hogy nem lettél terhes! El sem hiszem, hogy lehet ilyen mázlid, hogy egy év alatt nem jött össze!
2008. júl. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100% hogy nem vagy terhes! Ezek után nagy csoda lenne!
2008. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most majd le lehet hurrogni, de akkor sem tudom befogni a számat.

Én is voltam fiatal, sőt, még most sem vagyok öreg (25 éves), de miért érzem úgy, hogy a mai fiatalok teljesen más dimenzióban élnek?

Miért lett akkora divat 14-15 évesen, sőt, még korábban szexuális életet élni, úgy tenni, mintha már "nagyok" lennének, közben meg a felelősség tudat még nem alakult ki bennük, tisztelet a kivételnek, sőt, nagyon soknál még a józan ész, vagy egyáltalán a gondolkodás csíráját sem látni? (Szememben ezt támasztja az is alá, hogy három negatív teszt és egy orvosi vizsgálat után valaki még mindig azt hiszi, hogy teherbe esett.)

Most tényleg azt hiszed, hogy ha teherbe esel 15 évesen, akkor abban az lesz a legnagyobb trauma, hogy a szülők elé kell állnod és elmondani? Nem az lesz a kellemetlen, hanem az, ami majd utána jön. Tudom, nem te vagy az antikrisztus és nem is az egyetlen, csak most épp rajtad csapódik ez le, ne haragudj.

Évek számában én sem voltam sokkal több, amikor megnéztem, hogy milyen is a szex, 17 éves voltam, de azt hiszem, hogy ennyi idős korban két év tapasztalat az annyit ér, mint felnőtt korban tíz évnyi, tehát elég sokat, lehet, hogy épp ezért lenne célszerű megérni bizonyos feladatokra, majd azután belevágni.

2008. júl. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
elmondanám hogy mi történt velem csak azért hogy ne légy nyugodt.... 3 hónapig nem volt menszeszem, fertőzésnek semmi nyoma nem volt kb 8 tesztett csináltam mind a nyolc negatív lett sőt a doki legalább 1,5- 2 honapig biztos volt benne hogy nem vagyok terhes, mi után nem jött meg a 3dik honapba elmentem egy szt-ks dokihoz aki gratulált mert 13hetes terhes voltam.... ennyit a tesztekről és a mai orvosokról!
2008. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nos, épp az előzőhöz hasonlók miatt tettem fel a kérdést, de azért köszönöm a lelki fröccsöt :) Persze persze, tudom hogy nem húzhatom ki magam alóla, mert tényleg felelőtlenek voltunk rengeteg alkalommal.. Nem tartom magam egy lökött libának aki azért fekszik le akárkivel hogy nagynak tűnjön; nem bántam meg, első szerelem, idáig két éven át kibírta úgy, hogy 130km távolság van közöttünk, és nem is az első héten ugrottunk ágyba.. Nem bántam meg, de nem hurrogok én le senkit, mert ki tudja, később talán tényleg megbánom, és valószínűleg annak sem örülnék majd később, ha az én gyerekem csinálna ilyesmit; szóval akkor elismerem: egy idióta kis csitri vagyok(voltam..) //nem, nem hiszem mellesleg, de hajnalban nem volt kedvem jobban kifejteni (://
2008. júl. 1. 15:04
 9/12 anonim ***** válasza:
nem kell figyelni arra aki csak azért irt mert szekálni vagy ocsárolni akkar.... nem fogják fel hogy itt segítséget kérünk és nem kritikákat...., nem hiszem hogy felelőtlen lennél szerintem ha szerelmes valaki akkor a világ legtermészetesebb dolga az hogy ágyba bujik vele és tán még nem is védekezik........, kívánom hogy örömödet lelj minden pasibban akit az idők során megszeretsz....
2008. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló remélem akkor is épp oly természetesnek veszi majd azt, hogy egy 14-15 éves lány szexuális életet él, ha a saját gyermekéről lesz szó. És itt most szó sincs arról, hogy az adott gyermek buta, vagy okos, egyszerűen nagy valószínűséggel korának megfelelő gondolkodásmóddal és világismerettel, no meg persze tapasztalattal rendelkezik és azt mondom, hogy ahhoz nem rendelhető az esetek döntő többségében a szexuális élet. Persze ha te esetleg készen állsz majd 30 évesen nagymama szerepre (mert valószínűsíthetem, hogy te is így álltál ezekhez a dolgokhoz, esetleg épp az említett korosztályt képviseled), akkor bizony ezzel a lehetőséggel is szembe kell nézni.

Nem, nem kritizálni szeretnék. Véleményt nyilvánítok. Úgy, ahogyan te is. És kitartok a sajátom mellett, gondolom, ahogyan te is ki fogsz.

2008. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!