Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért néznek hülyének, amikor...

Miért néznek hülyének, amikor megmondom, hogy nem szeretnék 30 éves korom előtt szülni, akkor is csak egy gyereket?

Figyelt kérdés

Feltételek most is adottak lennének,egyet kivéve: még egyikőnk sem akar szülő lenni.

26 vagyok,férjem 31,élünk boldogan.

De még nem hiányzik egy baba,majd pár év múlva.

Kérdezgetik sokan,hogy miért nincs még gyerek,biztos nem jön össze,sb,és meglepődnek,amikor megmondjuk,hogy még nincs tervben.

Korosztályom sorra szüli a gyerekeket,minket lassan lenéznek ezért.

Olyan nagy bűn ez?


2013. aug. 27. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn. Ti tudjátok hogy mikor akartok szülők lenni, ne mások akarják már megmondani :) Ne foglalkozz mások véleményével, ezt csakis Ti dönthetitek el.
2013. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem bűn csak a mai világban sokaknak szokatlan h ha adottak a helyzetek és nem akarnak gyereket. Ugye nagyon sokan azért szülnek 30 év felett mert akkorra lesz meg az anyagi biztonság. Ugye nem ti vagytok egyedül ezzel de nem sűrű jelenség. De nem kell ezzel foglalkozni a ti életetek ti döntitek el úgyis h mit szeretnétek. :)

Mi mondjuk pont az ellentétek vagyunk :) Én 25 férjem 27 éves és van egy fél éves kislányunk. Mihelyst adott volt az anyagi háttér belevágtunk. Csak azért mondtam el h aki nem úgy gondolkodik mint ti nem nézlek le végképp miatta. :) Lehet nem is telik el annyi év mint amennyit terveztetek lehet 1-2 év múlva meggondoljátok magatokat. :) sose tudhatod. De az biztos h a többi véleményére nem kell adni. :)

2013. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem több ismerősöm van, akik szintén "későn" akartak szülni, de aztán évekig nem jött a baba. talán féltenek titeket.


Vagy szimplán nem tolerálják, hogy ti máshogy gondolkodtok mint ők. Nem kell velük foglalkozni.

2013. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is három éves házasok voltunk amikor elkezdtünk próbálkozni, 30 évesek múltunk. Azóta két év telt el, baba még sehol, viszont most is úgy gondolom, hogy 30 éves korunk előtt a mi kapcsolatunkba még nehezen fért volna bele egy baba.

Persze jobb lenne ha most várnám a másodikat (mi kettő csemetét szeretnénk), de ez van.

Jó volt így, csak azt sajnálom, hogy nem sikerült rögtön az elején teherbe esnem amikor nekiálltunk. Egyébként majd amikor te szülsz, legalább nem lesz más kismama (vagy nem először), így kiélvezhetsz minden pillanatot: csak te és csak a te babád, párod. :-) Ti hárman:-)

2013. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nemrég vágtam bele olyan munkába,ami rengeteg pörgéssel,képzéssel jár,utazgatni kell,párom is beiratkozott egy második diplomára meló mellett,az összes szabadidőnket utazgatással töltjük,élvezzük a munkánk gyümölcsét.Ebbe nem fér bele egy csöppség,aki nyugalmat és 24 óráts felügyeletet igényel.

Majd pár év múlva,addigra én is megunom ezt a munkát,a főnöknő 3 év múlva megy nyugdijba,engem akar utódjának,párom is befejezi addigra a másoddiplomát,talán kevesebb igényünk is lesz az utazgatásból.

Ha nem 30,hanem 33-34 éves leszek amikör jön a baba,az sem tragédia,egyet akarunk csak,35-ig belefér.


Csak már unalmas a sok kérdezősködés.

És a hétvégén már anyám és anyósom is kérdezgették,hogy nem-e gondoltuk meg magunkat,egyszem gyerekek vagyunk,unokáznának...

2013. aug. 27. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez a helyzet nálunk is, én szintén 26 párom 31, és én se szeretnék 30 éves korom előtt szülni, és szintén csak egy gyereket, annyi különbséggel, hogy én még tanulok, és utána szeretnék két évet dolgozni.

Ne foglalkozz velük, nektek kell eldönteni, mikorra értek meg a feladathoz. Lehet ha most becsúszna nem örülnétek tiszta szívvel, míg később ti lesztek a legjobb szülők.

2013. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem elítélnek, csak másképp gondolkodnak. Én pl remélem, hogy hamarosan anyuka lehetek majd.. Én 24 vagyok párom meg 39. Én pont 30 éves korom előtt szeretnék szülni. Ez hozzáállás kérdése, hiszen mindenki saját maga dönti ezt el. A szülők meg mindenhol aktívak ilyen téren:D Sok boldogságot

Katy

2013. aug. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!