Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ha 32-33 éves...

Szerintetek ha 32-33 éves korom között fogom megszülni az első babámat, az késeinek számít?

Figyelt kérdés

Persze tudom, hogy korainak nyilván nem, sőt talán az optimálistól is kezd már eltávolodni, de még is, a mai világban talán annyira nem is kései..vagy szerintetek?

Ti hány évesen szültetek először v szeretnétek szülni az első babát?


2013. aug. 27. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Mit számít mások véleménye? (Mellesleg rengeteg ilyen kérdés van még)


Nehogy már a társadalmi elvárások szerint éld az életed...

2013. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mit számít mások véleménye?? Hmm, akkor még is miért regisztráltál ezen a az oldalon...
2013. aug. 27. 23:55
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Én 32 éves vagyok, 7 hónapos a fiam.

A barátnőm is nemrég szült, ő is 32.

A gimis osztályomban 25 lány volt és 8nak van gyereke.

:)

Szerintem nem késő.

Kezd távolodni az optimálistól, de ez egy ideje így van, hiszen anyáink még 20-22 éves korukban szültek.

Úh a mai világban szerintem nem kései.


Az a baj, hogy 35-től már egyre nagyobb a kockázat.


De : lakás, munka, pénz, és nem utolsó sorban a megfelelő társ nem árt, ha megvan egy babához. Ez meg elég ritka 20 évesen... :)

2013. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

szia!


Én 25 évesen szültem az elsőt és 29 a másodikat. most 31 vagyok. Szerencsém volt, hogy találtam egy olyan embert akivel tudtam családot alapítani, akivel egy értékeket vallunk, és akivel közösek a céljaink! Ehhez szerencse kell! Valakinek ez csak később adatik meg, ahogy a teherbeesés is! Nekem ebben nagy szerencsém volt, nem kellett éveket várni a babákra! Én mindig is tudtam - már olyan 16-17 évesen hogy 25 évesen szeretném az első gyereket és 30 alatt a másodikat, persze ez akkor még csak tinikori képzelgés volt! az hogy ez pont így alakult nagyon örülök! Szerintem nem vészes hogy most fogod szülni az elsőt, bár tény nem a korai kategóriába tartozol, de nem is a későibe (én ezt 35-37 közés tenném) vagy a nagyon későibe (37 év felett! )

Ma szerintem - ahogy az évfolyam és volt osztálytársaimat elnézem igencsak kevés az az anyuka akinek 3-4-5 éves vagy idősebb gyereke van pláne 2! esetleg 3! konkrétan az általános iskolai osztálytársaim közül nekem van 2 gyerekem és most terhes kettő az első babával. szerintem eléggé kitolódott az első baba 28-32 éves kor közé, de ezt csak lehet én látom így.

2013. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem késő. Én 28 évesen szültem és már az is késő volt ( nem sikerült előbb 4 év után sikerült csak teherbe esnem) a tesó nem jött össze eddig és mivel pár napja elmúltam 31 emiatt már nem is lesz mert ennyi idősen már nem vállalok.
2013. aug. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

kösz csajok:)

Uhh, azért ezek a sulis átlagok durvák, nekem a volt osztálytársaim esetében meg pont, hogy nem így van mint nálatok, legalábbis a lányoknál, a fiúknál persze még alig van gyerkőc :)

5-ös válaszoló de miért nem mersz gyereket vállalni 31 évesen, gondolom vmi eü. probléma miatt..?

Nálam ilyesmi szerencsére nincsen.

2013. aug. 28. 00:10
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon sok orvos mondja, hogy nem késő 30 felett. Ne hasonlítsuk magunkat anyáinkhoz, a mostani nők sokkal jobban tartják magukat 30-40 évesen mint az elődök. 100 éve egy 30 éves nő már agyondolgozott volt, kinézett vagy negyvennek. Ma már a jó körülmények miatt (fejlett orvostudomány, megfelelő higiénia) a harmincas nők is lehetnek olyan egészségesek mint a 10 évvel fiatalabbak. És sajnos nem csak rajtad múlik..ha nincs meg a megfelelő férfi és körülmény akkor nincs mit tenni.
2013. aug. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Eü gond miatt jött össze nehezen, de nem olyan miatt ami miatt késöbb nem lehetne, nem nálam van a gond, egyszerűen én ennél öregebben nem vállalok gyereket, mert nem tartom jónak a késői gyerek vállalást. Én késői gyerek vagyok és megtapasztaltam ennek minden oldalát gyerekként, nem szeretném, hogy a gyerekemnek is megkelljen. Lehet érte lepontozni, de ez a véleményem, ezt érzem.
2013. aug. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2 hónap híján 31 éves voltam, mikor született a fiam. A legkevésbé sem érzem magam "idős" anyának.
2013. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még éppen nem késő, de azért nem is korai. Azért azt is bele kell kalkulálni, hogy mi van, ha nem egyből jön össze. Én is ennyi idős vagyok, és első babát várom, de több mint két évig küzdöttünk érte.
2013. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!