Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbe eshettem, ha csak 1...

Teherbe eshettem, ha csak 1 szem fogamzásgátlót hagytam ki?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú leszek! Előre is köszi annak aki elolvassa és segít! Szóval most vagyok a 7 napos szünetemben, Belara nevű fogamzásgátlót szedek. A levél 8. szemét (csütörtök) elfelejtettem bevenni, ezt csak akkor vettem észre, amikor a következő napi (péntek) következett. A kihagyott szemet nem pótoltam, mert a betegtájékoztató nem írta, hogy dupla adagot be lehetne venni, ezért nem mertem. Ezután szerdáig nem voltunk együtt a párommal, viszont akkor már védekezés nélkül. 10 hónapja szedem a gyógyszert. Ma kellene megjönnie, érzem is, még azt is h már folyik, de mikor megnézem akkor semmi. Fájdogál a hasam, 3 napja hasmenésem van, szédülök kicsit, fáradt vagyok egyfolytában. Tegnap reggel majdnem elájultam, épphogy nem hánytam, hasmenésem persze az volt. Lehetséges, hogy attól az 1 szem kihagyástól teherbe estem? Meg hogy annyira nem véd a 10 havi gyógyszerszedésem, hogy 1 szem kihagyást meggátoljon? Végülis nem 7 hanem 6 napot vártunk a szeretkezéssel. Ez az 1 nap számított volna? És lehetnének ennyi idő alatt tüneteim? Mert én lehetetlennek tartom, a párom szerint pedig terhes vagyok.

Előre is köszönöm! :)

19/L


2009. nov. 1. 09:54
 1/10 anonim válasza:

Szia!


A kihagyott gyógyszert lehetett volna pótolni 12 órán belül.Ha nem jön meg akkor néhány nap múlva csinálj egy tesztet.

2009. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen tudom, hogy lehetett volna pótolni, de én már csak akkor vettem észre, hogy nem vettem be, amikor a következő gyógyszer következett (tehát 24 óra múlva). Nem tudom ezt sem, hogyan sikerült nem bevenni, mindig figyelek rá, szinte percre pontosan veszem be mindig. :(
2009. nov. 1. 10:19
 3/10 anonim válasza:
Sajnálom! majd írj hogy mi lett! Addig is nyugi!!!
2009. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Amúgy azért nem szeretném ha terhes lennék, mert most még a szüleim tuti nem támogatnának, fiatalnak is érzem magam, az anyagiak végülis meglennének. De még tanulni szeretnék. :( Majd 3-4 év múlva :)
2009. nov. 1. 10:41
 5/10 A kérdező kommentje:
Nah megjött! :) De lehet h csinálok majd egy tesztet a biztonság kedvéért (úgy hallottam a gyógyszerszedés mellett ha vki teherbe esik akkor is megjön neki). :)
2009. nov. 1. 11:55
 6/10 anonim válasza:
nah gratulálok! :)velem beszéltél délelőtt is
2009. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:) :)
2009. nov. 1. 12:52
 8/10 anonim ***** válasza:
szia. örülök hogy megjött. bár én is igy jártam egy szem kimaradt, mensi ugyan ugy megvolt, és most itt pakol mellettem a 8 hónapos kis fiam. vigyáz magadra :)
2009. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésedre válaszolnék. "Lehetséges, hogy attól az 1 szem kihagyástól teherbe estem? Meg hogy annyira nem véd a 10 havi gyógyszerszedésem, hogy 1 szem kihagyást meggátoljon?" A gyógyszer úgy működik, hogy egyenletes hormonszintet tart fenn a szervezetedben, ami megakadályoza a peteérést. Ha kimarad egy szem, akkor az egyenletes hormonszint leesik, és a peteérés beindulhat.


Ezeknek a gyógyszereknek nagyon alacsony a hormontartalma, ezért fontos, hogy mindig ugyanabban az időben vedd be, és 12 óránál többet ne késs. És ezért nem kell a kimaradt adagot másnap duplán beszedni, mert akkor már mindegy: a hormonszintesés bekövetkezett, pedig épp ezt kell elkerülni.


Ezen ismeretek fényében teljesen természetes, hogy hiába szeded a gyógyszert 10 hónapon keresztül, ha egy nap kihagyod, a hormonszinted bizony leesik, a peteérésed beindulhat, és teherbe eshetsz.


Az az 1 nap is számíthat, igen. Hogy teherbe estél-e, arra a legjobb választ egy terhesteszt nyújtja, a reggeli első vizeletből. Annak ellenére érdemes megcsinálni, hogy megjött neked. Kívánom a legjobbakat.

2009. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! :) Láttam már erre példát, illetve itt is olvastam, ezért gondoltam a tesztre akkor is ha megjön! :) Szerintem hét vége felé meg is csinálom majd. :)
2009. nov. 1. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!