Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció késik, tünetek...

Menstruáció késik, tünetek elvétve, tesztek negatívak. Mi lehet az oka a késésnek?

Figyelt kérdés
A ciklusom 42. napján tartok (28-38 napos ciklusok), semmi jele annak, hogy meg akarna jönni. Néha szúrkál az alhasam, hol az egyik, hol a másik oldalon. Kb másfél hete volt egy erős szúrás, kb 10 mp-ig, de ahogy jött, el is múlt egyik pillanatról a másikra. A mellbimbóim érintésre fájnak, a testhőm napközben 36,8-37,0 fok, de ébredésit nem tudtam mérni (tudom, hogy így nem mérvadó, hogy nem figyeltem egész hónapban, de amikor figyeltem pár hónapja, akkor az alaphőm 36,2-36,3 volt reggelente). Nem voltam stresszes mostanában egyáltalán. Elképzelhető, hogy nem mindig van peteérésem, de kimaradni nem szokott a vérzés, és gondolom a méhnyálkahártyának akkor is le kéne válnia, nem? Tegnap délután volt egy 5 percem, amikor nagyon szédültem, és enyhe hányingert is éreztem, és a joghurt illatától is rosszul voltam, de csak pár percig tartott. Több tesztet is csináltam, mind negatív. Nem kéne már pozitívnak lennie, ha terhes lennék? Nem védekezünk, szeretnénk babát. Orvoshoz jövőhéten tudok menni, mert a dokim most szabin van, és azt mondta, hogy addigra úgyis többet fogunk látni. Tavaly műtöttek cisztával, de akkor se maradt el soha, és 2 hónapja voltam vizsgálaton, és minden rendben volt. Lehet, hogy a teszt volt korai? Vagy mi oka lehet még a kimaradásnak? Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 12. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges h később fogant és azért késik mert lehet van baba de még korai a tesztnek. Én mindig azt mondom még menzi nincs addig van remény. Ha már túlságosan sokat késik és még mindig negatív a teszt akkor érdemes dokihoz fordulni.
2013. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor lenne érdemes újra tesztelnem, ha továbbra se jön meg?
2013. szept. 12. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem az elmaradt mensi után kéthéttel mutatott csak pozitívat a teszt,az orvos meg elötte egy nappal,nem látott semmit az uh-on,de azt mondta azt se látja h meg akarna jönni,és amint írtam másnap viszont elég erős pozítív volt.csináltam már elötte nagyon sok tesztet,de csak a kétháttel késöbbi mutatta ki.és én is úgy voltam vele minden hónapban,h amíg nincs mensi addig esélyes a baba,és most sikerült is,nagyon szurkolok mindenkinek,h sikerüljön,megy a drukk.
2013. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
44. nap és továbbra is negatív tesztek. Nem kéne már pozitívnak lennie, ha baba lenne? :(
2013. szept. 14. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

egy csomó mindentől csúszhat (időjárás-változás, hízás, szexuális élet változása, stressz stb.), és átállhat a mensi időpontja csak úgy magától egy új kezdésre.

amúgy a 42. nap már sok, szóval mindenképpen nődokihoz menj el...

amúgy a tesztnek szerintem ki kellene mutatnia, mert a terhességkor keletkezik egy hormon, amire "reagál" a teszt. ha ez a hormon nincs, a baba se marad meg...

szerintem túlságosan akarod, és ez lelkiekben is jelentkezik, az meg testiekben okoz változást... röviden, pszichoszomatikus is lehet az ok...

de remélem nem nekem van igazam, szorítok, hogy mégis inkább baba legyen, hogy örülhessetek nagyon! :) :)

2013. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen sajnos, hogy sokat csúszott, mint később kiderült az inzulunrezisztenciam miatt.
2013. szept. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, megírnád mi volt veled? Ugyanebben a cipőben vagyok, 32-33 napos ciklusokkal már 41 napnál tartok, tesztek negatívak, érintésre érzékeny bimbó, néha ég a gyomrom, alul picit szurkál a hasam. Neked baba volt? Köszi előre is, ha válaszolsz :)
2013. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!