Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitaminokat ajánlanátok...

Milyen vitaminokat ajánlanátok, ami segíthet, hogy egészségesebben várjam majd a babát? Szóval ami felkészíti a szervezetet a várandóságra és nyugodtan szedhetem.

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem trollkodni akarok, de nem értem, miért kellene a szervezetet felkészíteni, ha egészséges vagy és nem merítetted le előre. Szerintem úgy vagyunk megalkotva, hogy alkalmasak legyünk alapból egy gyermek kihordására. Amúgy a terhesvitaminokat javasolják már tervezéskor is. Én csak egy ideig szedtem félidő környékén, elvette az étvágyam és sokszor egész nap nem tudtam enni, rá sem bírtam nézni a kajára. Én azt gondolom, a szükségletem lefedte a bogyó, és nem kellett utána kaja, mert amit kajával kellett volna bevinnem, azt fedezte, szóval nálam éppen fordítva sült el a dolog. Ezzel nem is vagyok egyedül, de kis átlagot képezünk.

Fontosabb a rendszeres, kímélő mozgás, kiegyensúlyozott étrend szerintem, ezzel sokkal többet teszel magatokért.

Sok sikert! :)

2013. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! :) Én Elevitet szedek régóta. Az első próbálkozós hónap előtt 3 hónappal kezdtem szedni. Mellette C-vitamint szedek (1000mg/nap), Omega3-t és D-vitamint. Heti 3-4x jártam futni, és sokszor kicsiket étkezünk. Szerintem egy alapvetően egészséges életmód, kis vitamin kiegészítéssel tökéletes kezdés (első hónapban pozitív lett a teszt :) Nektek is sok sikert és mielőbbi örömteli babavárást kívánok! :)
2013. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sok zöldség, gyümölcs és rengeteg tiszta víz. Mi másra lenne szükség? A sok szintetikus vitamin nem biztos, hogy jobb hatással van a szervezetre.
2013. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A jód-, vas-, folsavhiány komoly problémákat okozhat, pl. fejlődési rendellenességeket. Senki nem lát bele a kérdező étrendjébe (pl, hogy hol vásárolja a zöldséget és gyümölcsöt és azok milyen mértékben tartalmaznak vitamint, mert lássuk be, ez már nem a vidéki nagymamánk féle paradicsom, vagy barack), nem látunk bele az életébe (mennyit és milyen elosztásban eszik), ezért szerintem vakmerő dolog azt mondani neki, hogy elég, ha úgy él mint eddig, csak egyen gyümölcsöt és igyon vizet. Ha tudatos akar lenni, akkor előre pótol és nem utólag sajnálkozik.
2013. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!A 4-esnek különösen, nagyon aranyos vagy!:-)
2013. szept. 15. 12:56
 6/16 anonim ***** válasza:

én nem értek egyet az elsővel..igenis, hogy kell a vitamin..és nem mindenki tudja csak kajával bevinni azt ami épp kell a szervezetének..főleg ha babát tervez az ember..csak jót tehet vele..ártani nem árt..


Kérdező!


mi is várunk a babára..és én most kezdtem el szedni a gravidát ebbe a hónapba..de előtte két hétig ettem a méhpempőt..szerintem jól teszed, ha elkezdesz szedni vitaminokat..azzal csak jót teszel :)

2013. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ma már a zöldségekben, gyümölcsökben egyre kevesebb a vitamin, ásványi anyag, ezért azok pótlása szükséges. Nagyon jól teszed, hogy előrelátóan a saját és a leendő gyermeked egészsége érdekében felkészíted a szervezetesdet a várandóságra. Mindnképpen gyógynövény és természetes alapú vitaminokat, ásványi anyagokat válassz. Ha érdekel egy természetgyógyász előadás, szülésznői cikk a témában, akkor szívesen elküldöm emailben.Sok sikert!
2013. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Aki nem ért egyet azzal, hogy úgy vagyunk megalkotva, hogy alapból ki tudjunk hordani egy gyereket, joga van ahhoz, hogy ne értsen egyet. Csak magyarázza meg nekem azt, hogy a túróba nem halt ki az emberiség az őskorban, amikor is nem voltak sem vitaminok, sem termesztett növények úgy igazán, az akkori nők mégis megmaradtak gyerekkel együtt.

Nekem kicsit hihetetlen, hogy jobban bíztok a gyógyszergyárakban, meg a fizetett sleppjeikben, mint az evolúcióban magában. Persze eszem ágában sincs erről ádáz vitát nyitni, csak felmerült bennem a kérdés, és leírtam, válaszolni sem kell.

Kérdező, bocs az off-ért.

2013. szept. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as, persze hogy nem halt ki az emberiség, amikor még nem voltak vitaminok. Szültek vagy 10 gyereket, ebből jó, ha 2 megmaradt. Ha valaki így áll hozzá a gyerekvállaláshoz, tegye.

Senki nem állította, hogy ha nem szedünk vitaminokat, akkor biztos beteg lesz a babánk. De ma adott egy lehetőség, amivel kivédhetünk bizonyos fejlődési rendellenességeket, hát kövezd meg azt, aki él ezzel a lehetőséggel, mert szeretné minimálisra csökkenteni a kockázatot.

Tudod, ez kicsit olyan, mint a légzésfigyelő. Anélkül is felnőtt sok gyerek. Aki meg nem, mert meghalt bölcsőhalálban, az már nem jön ide magyarázni, hogy de igenis jó dolog a légzésfigyelő, mert megmenthette volna az életét.

2013. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami. Ha ennyire az evolúcióra hagyatkozunk, akkor pl ne járjunk el vizsgálatokra a terhesség alatt. Felesleges az ultrahang is például, mert az őskorban sem volt és nem halt ki az emberiség. Az evolúcióhoz hozzátartozik, hogy a beteg, gyenge egyed elhullik. Hozzuk vissza Taigetoszt ennyi erővel!
2013. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!