Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitaminokat ajánlanátok...

Milyen vitaminokat ajánlanátok, ami segíthet, hogy egészségesebben várjam majd a babát? Szóval ami felkészíti a szervezetet a várandóságra és nyugodtan szedhetem.

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 11:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Dédim 9 gyereket szült, 2 meghalt az első hónapokban, 2 később. 1 fejlődési rendellenességgel született. Nem szedett semmit sem, vidéki, egészséges fiatalasszony volt. Az élete pedig átlagosnak mondható. Azt gondolom, hogy amikor az ember 1-2 gyereket vállal, és halad a korral, olvas és tanul, akkor tudja, hogy mi-miért történik, nem a sors fintora, hogy elveszít egy babát, hanem bölcsőhalál, nem Isten veri, amikor beteg a gyerek, hanem folsavhiány, stb. Nem mindenben kell a jó magyar szokás szerint az összeesküvés elméletet keresni. Tanulni kell, és utánajárni, és meg lehet találni azokat az információkat, amire érdemes alapozni.
2013. szept. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
2013. szept. 17. 09:02
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon erőszakosak vagytok az elméleti kérdés ellenére.

#11

Csak azt ne mondd, hogy a dédid esete egyedi! Akkoriban nem a vitaminhiány miatt haltak meg a gyerekek, hanem a védőoltások hiánya miatt túlnyomórészt. Ne is emlegesd a tanulást és utánajárást.

2013. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A dédid időszakában rengetegen meghaltak kisgyerekek. Nem folsaviány miatt. Hanem mert nem tudtak egy egyszerű betegséget sem meggyógyítani és durva járványok voltak.

Lehetne példálózni. Egyik gyerekemmel sem ettem semmi plusz vitamint, mégis rendben voltak. Az etnikum szerinted mennyi plusz vitamint eszik???? És betegek??

2013. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket ne legyen a kérdésemből vita:-)mind a két tábornak igaza van valahol...igazából a kérdésembe benne volt hogy én a vitaminok mellett vagyok, csak segítséget kértem melyik a legjobb!!!tehát én szedem mindenképpen!!
2013. szept. 17. 20:00
 16/16 anonim ***** válasza:

Igazából nem is értem, hogy miért tud ebből vita téma lenne. Bizonyított tény, hogy a magzatvédő vitaminok csökkentik bizonyos fejlődési rendellenességek kockázatát. Az idegcsőzáródási rendellenességek (pl nyitott gerinc) kockázatát ha jól tudom 94%-al csökkentik, ami azért elég meggyőző arány.

Ezeket a tényeket figyelembe véve el lehet dönteni, hogy kockáztatunk-e. Ha valaki úgy dönt, hogy megkockáztat egy nyitott gerincet, vagy mondjuk koponyahiányt, szíve joga (sajnos), de hülyeség ezen vitatkozni, mert a tények azok tények.

2013. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!