Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy baba, aktívan mozog és...

Ha egy baba, aktívan mozog és nagyon erőseket rúg akkor nagyobb az esélye arra hogy egészségesebben szülessen mint az aki ennek fordítottja?

Figyelt kérdés
-nem akarok én itt hülyéket kérdezni de van valami abban ha egy baba nagyon erős,ez csak azért ugrott most be nekem mert akkorákat rúg a kicsi és annyi sokat mozog hogy gondolom ilyenkor annak kockázata is kisebb hogy beteg??vagy nem??
2013. febr. 1. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ettől még lehet beteg. Bár ne legyen! De ennek semmi köze a másikhoz. Vannak babák, akik erősebben rúgnak, mások kevésbé. De ugyanúgy lehetnek betegek, nincs összefüggés. Sőt azt mondja a védőnőm, hogy a fiúk erősebbeket rúgnak, mint a lányok. Lehet, hogy neked fiad lesz?
2013. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Golan Trevize ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés.

Ikreim vannak, az egyik sokkal aktívabb volt a méhben, mint a másik, mégis mind a kettő teljesen egészségesen született, és azóta is majd' kicsattannak az egészségtől.

Sőt, aki kevesebbet és gyöngébben mozgott, sokkal ügyesebb a másiknál a mozgásfejlődés terén. A aktívabb meg most is erősebb és vehemensebb.

2013. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem lányom lesz:)ezért is ilyen fura,hisz lány létére???ekkorákat belém rúgni??:))-nem akartam én hülyének látszani csak kiváncsiskodtam kicsit,de akkor a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2013. febr. 1. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom elég lusta volt odabent. 3050 g és 52 centivel született, egészségesen, sürgősségi császárral 40+5 napra.

1,5 éves és eddigi betegsége csak egy orrfolyás volt.


Ez kb. olyan megállapítás, hogy akinek sokat mozog a gyereke, főleg éjjel, annak nem lesznek egyhamar nyugodt éjszakái, ha megszületik a pici.

Ill. akinek sokat rugdos a hasban a gyerek, annak hiperaktív gyereke lesz..


Egy magzatmozgás sok minden befolyásol. pl. frontok, mit ettél, milyen napszak van, mit hallgatsz, ér-e esetleg valami hirtelen változás (pl. nagyot fékez a busz és dőlsz), milyen a hangulatod.


Érdekes egyébként, hogy a hangulat kifejezéseket már magzatkorban megtanulják a gyerekek. Ott tanulják meg azt, hogy milyen jókedvűnek lenni, milyen érzés, ha sír az ember, milyen ha mérges, dühös.. stb!


Nem hiába van az, hogy az első 2-3 évben a gyereknek leginkább olyan a hangulata, mint az anyukának. 9 hónapig össze vagytok zárva jobb esetben. Ha te frusztrált vagy, akkor ő is az lesz. Ha nincs semmi bajod és jó kedved van, akkor neki sincs.

2013. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

:) ez jó. Ha a felvetés igaz, akkor a lányom, hajjaj. Ő a 9hónapot szó szerint egy csendes sarokban összegömbölyödve töltötte. Több SOS uh-volt vele, mert nem találták a gyereket, szívhangot. Na jó párszor bejelentkezett, hogy még megvan.

Mára felér két katrina hurrikánnal:)

2013. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze nincs a rúgások erősségének a baba egészségéhez :-)

Mind a 3 gyerkőcöm egészséges,és csak 1 volt közülük igen aktív a pocakban. :-)

2013. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja,nekem csak lányaim vannak. Az első kettő ritka nyugodt pocaklakó volt, gyereknek az első nyugodt,bármit kérhetek Tőle,szó nélkül megcsinálja,nem kell rászólni...,a második roppant önfejű és lusta. A harmadik volt aktív odabent,Ő rettenetesen pakolós ,igazi kis gyerek :-) Szóval inkább a személyiségüket mutatja meg.
2013. febr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Néha elborzadok az ilyen kérdésektől....
2013. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

utolsó:nem baj legalább ma már megérte felkelnek!!!!;)

2013. febr. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!