Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan készititek magatoknak...

Hogyan készititek magatoknak a halat, csirkét? Adnátok tippeket:a régieket unom. Probálok most minnél egészségesebben étkezni. És cukor, liszt helyett mit lehetne? Pl rántásnál?

Figyelt kérdés

arra vagyok kiváncsi h most terhesen mennyire éltek egészségesen,miket esztek..mosd derült ki +teszt,h 2babánk lesz és szeretnék egészségeslenni,mert most kicsit elrontottam magam(cigi,kávé):((

Tengeri hal is jo vagy csak az édesvizit lehet?Mindegy?Hogyan szoktátok elkésziteni?Az az igaszság h első babámnál kb 15kilót szedtem föl ami szülésnél 10le is ment..de most mivel még azért emlékszik rá a testem és jobban fog látszani szeretnék nem sokat hizni..egészséges kajákat enni..:) várom a tippeket


2010. okt. 21. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

én utálom a halat rosszul vagyok a szagától is - nem terhesen méginkább-


csirke: fajita-t lehet belőle késziteni meg gyros-t házi pitával sütve sok zöldséggel töltve


cukor: nem kell kivonni teljesen az étkezésből de ne igyál cukros üditőt meg ilyen szemetet.


liszt: graham liszt. kicsit barnább lesz az étel miatta. a csipetkénél jól látszik egész világosbarna lesz a szine de az ize ugyanolyan.


müzli natúr joghurttal reggelire és mehet bele gyümölcs banán v. erdei gyümölcs

ez a folsav miatt is jó.


én igazándiból nem ettem mást csak igy ahogy leirtam és a felesleges kalóriákat kerültem nem ettem porlevest nem ittam szénsavas üditőt .

2010. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a fehér lisztet sem vonom ki teljesen az étrendből, egy rántásba nem kell olyan sok, az a kanálnyi meg belefér.

Van kenyérsütőm, most próbálkozom vele, még a fehér kenyér is másabb (1 hét után sincs kiszáradva, megpenészedve), reggelire 1 szelet szintén nem ártalmas.

A porleveseket, kész kajákat, bolti gyümölcsleveket, szénsavas lötyiket kerülöm. (Volt, hogy ittam kólát, elmulasztotta a hányingerem, persze, nem literes mennyiségben).

Próbálok a sóbevitelre odafigyelni, paradicsomot, paprikát nem sózok külön (pedig úúúúúgy imádom!), a felvágottakból a minőségibbet eszem, a gyorsérlelésű/ pácolt cuccokat nem eszem.

Eddig nem híztam egy kilót sem (tény, túlsúlyos is vagyok), de madárétvágyam van, mindenkit kiakasztok vele.

Édességnek kekszet, müzliszeletet, tejbegrízt, tejberizst eszem, a joghurtoktól undorom van.

2010. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Halat ehetsz amannyi beléd fér, lehet édesvízi és tengeri is, mindegy. Én a tengeri halakat szoktam esetleg egy kicsit "cifrázni" mivel azokat filézve lehet kapni. Tudom, hogy édesvízit is lehet filézve kapni, de a Férjem nagy horgász, szóval nálunk az vagy Dunai, vagy így az ősszel néha Tiszai hal. Főleg a ragadozókat szeretem, csuka, süllő, harcsa, törpeharcsa. Ezeket inkább sütve, de néha rántva is. Szívesen küldök priviben recepteket, ha gondolod, mi sok halat eszünk.


A csirkénél nekem a sütőzacskó nagyon bevált. Egyszerű gyors, és kevesebbet kell utána mosogatni.


Köreteknél próbáld kerülni a tésztákat, a krumplit, a rizst. Legyen inkább zöldség (sült, rakott, párolt, főzelék, stb.) vagy esetleg barna rizs, árpagyöngye (gerslinek, vagy burizsnak is mondják).


Az én véleményem, hogy a plussz kilók, tehát, amik később olyan nehezen mennek le, a nassolásból jönnek. Ha jön, az úgy ennék valamit érzés, akkor az legyen gyümölcs, vagy sajt. Nekem szerencsém van, elég gyors az anyagcserém, így a 24. hétre még csak 2 kilót híztam. Pedig mindössze a nassolásra figyelek, reggeli, ebéd, vacsora az amit megkívánok :)


Jó babavárást!


24 hetes Km

2010. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló:igen szeretnék halas recepteket,ha nem gond neked.de vmiért nem jelent meg h privát üzenetet tudnék irni neked,pedig a többieknél megjelent..most akkor hogyan?
2010. okt. 21. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Holnap délelőtt küldök majd pár receptet. Most fáradt vagyok gépelgetni :)
2010. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!