Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan aki nagyon rágörcsö...

Volt olyan aki nagyon rágörcsölt a baba projektre és mégis összejött?

Figyelt kérdés
Én az a baj, hogy már nagyon rágörcsöltem. És folyton azzal jön mindenki, hogy emiatt nem fog összejönni, lazítsak, ne agyaljak rajta ennyit, majd jön. Tudom, hogy igazuk van, de mégsem tudom elengedni, mert nagyon akarom és állandóan ezen pörgök. De így tényleg nem jöhet össze?

2013. szept. 20. 17:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon rágörcsölés mit jelent? Ovulációs tesztelni, folyamatos terhességi teszt, gyertyaállás szex után? Nekünk így összejött. Unokatesóméknak dettó.
2013. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen, ezt is. Teszt, gyertyaállás, ciklusokban számolni a hónapokat, peteéréstől peteérésig élni, állandóan erről beszélni, vagy ezen agyalni és összetörni, amikor megjön. :(
2013. szept. 20. 17:52
 3/24 anonim ***** válasza:
Elso honapban ragorcsoltem. Masodikban mar nem,mert elozo honap sikertelen volt, igy mar lazitottam beletorodtem hogy nem jon ossze..poenbol azert meg a 2. honapban is gyertyaallasoztam :) Itt van a hasamban az eredmenye. Lazits. :)
2013. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
1. vagyok, akkor én is rágörcsöltem. De nem ezen múlik. Biztos nem tesz jót, de szerintem csak a Te lelkednek ha tényleg hónapról hónapra ekkora csalódást érzel. Barátnőméknek kétszer is összejött ilyen "görcsölősen" a baba, 1-2 hónapon belül. csak a lánynak valami baja van és nem marad meg a baba. Szerintem nem a görcsölésen múlik, de azért érdemes megtartani egy egészséges szintet. Nekem egyébként a gyertyaállós hónapban jött össze :) Utána 2 hétig minden nap ellőttem egy terhességi tesztet. Mióta próbálkoztok?
2013. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy bonyolult kérdés.Azt hiszem aki ilyen 1-2..esetleg csak néhány hónapig próbálkozik és összejön az azt fogja mondani hogy lazits,ne görcsölj rá.Jogos,mert ő nem tudja hogy ha viszont már mondjuk 4 éve próbálkozol,akkor sokszor kénytelen vagy figyelni minden történést a ciklusban,hogy rájöjjenek mi is lehet a gond.Tapasztalatból írom,hogy legyen egy olyan komment is ahol ez a lazits helyzet nem jött be,ugyanis az első 2 évben nem igazán törődtem vele hogy nem sikerült védekezés nélkül sem,mert nem tartottam annyira kirívónak...na de mostmár bizony feláll a szőr a hátamon attól ha azt mondják nekem hogy majd úgyis jönni fog...34 évesen...persze majd....!Szóval nekem az sem jött be hogy nem görcsöltem rá,mert ha valami gond van,akkor azt ki kell vizsgálni.Ez csak az én véleményem,viszont szerintem sokan tudnának neked erről mesélni! :)
2013. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

nincs oylan meddőségi kezelés amiben abban a 2 hétben nem arról szólna akismama egsz napja hogy vajon sikerült-e. Mégis mennyi sikerül. Kevés az akinek amiatt nem sikerül. Én többet ismerek aki abban a hónapban is éppugy ezen kattogott és épp akkor mégis sikerült. Viszont van aki teljesen leáll róla és mégsem sikerül. én is igy voltam

:(( pedig reménykedtem hogy na majd akkor most hogy igazán nem akarom, de mégsem sikerült akkor sem. Mi 4 évnél tartunk. Ja meg ennek a ne görcsölj rá-nak is ellent mond a vonzás tövénye. Elvileg azt mondják amire sokat gondolsz azt bevonzod. A másik meg annak aki babaát akar és nem sikerül bizonyos ideje nincs aolyan hogy nem kattog rajta valamiylen szinten. Ez oylan mitnha azt mondanád valakinek hogyha éhes hogy en gondoljon rá, de ettől még akkoris éhes marad.

2013. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Egy biztos, hogy én nem tudok máshogy hozzáállni. Hiába fogom mondani magamnak, hogy na most akkor nem figyelek annyit magamra, mert utána úgyis azt veszem észre, hogy titokban(még magam előtt is rejtve) keresem a peteérés vagy éppen annak a jeleit, hogy most sikerült. Hiába próbálom elterelni a figyelmem, valamiről mégis beugrik és újra kattogok. Szóval nekem ez nem megy. Remélem ez tényleg nem gátolja, mert akkor nagy bajban vagyok. Még a dokim is ezzel jön, hogy tudományosan nem bizonyított, de igenis létezik ilyen, hogy lelki okok miatt nem sikerül. Pl. ha ennyire nem tudom elengedni Azt tanácsolta engedjem el. Hogy??? Én ezt nem tudom elengedni..

1 éve próbálkozunk már, és ezt leírva is kiráz a frász. :( Voltunk kivizsgáláson. Velem minden ok a doki szerint. A tsh értéke 2,5, de a dokim szerint nem az a baj, teljesen jó. A párom spermaképe nem lett a legfényesebb, de rossznak sem mondanám. Az andrológus szerint ezzel simán lehetne babánk. Most megyünk majd kontrollra.

Egyedül még átjárhatóságin nem voltam. Az lenne a következő lépés...:(

2013. szept. 20. 20:12
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok.2,5 nem annyira jó!Nekem 2.388 és nem jó!És én is azért szívok mert ezt ráhagytam a nőgyógyászra,hogy jó az úgy.Endokrinológus szerint viszont a babához nem jó.Ezért úgy gondolom,legalább is nálam ítt volt a probléma...egy ilyen "kis" apróság volt,mégis 4 éve nem sikerült...ha igen(ez egyszer volt)akkor meg nem maradt meg.Szóval keress fel egy endokrinológust.Persze ez csak jó tanács.Ne várj addig amíg én.
2013. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én sem értem ezt a "ne görcsölj rá" okosságot. Amikor valaki nagyon szeretne babát, nem tud nem gondolni rá. Mi is nyár óta próbálkozunk a 2. babával, és azóta nem tudok nem figyelni magamra, a testem jeleire... Mindig tudom, épp hányadik ciklusnapon tartok, gyertyaállást is szoktam alkalmazni, és amikor közeledik a nemvárt ideje, nagyon izgulok és reménykedek, hogy hátha most sikerült. Ha ez már rágörcsölés, akkor rá vagyok görcsölve. Hőt nem mérek és nem használtam még ovutesztet sem, de mi még csak 3 sikertelen hónapon vagyunk túl. (De persze nekem már úgy tűnik, hogy milyen régóta próbálkozunk...)

Én azért remélem, hogy annak is összejöhet, aki sokat agyal a témán.

2013. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

5ös

Nekem a nőgyógyászom egyben endokrinológus is, és elég jó hírű. Viszont én is hallottam arról, hogy ez nem a legjobb. Pont emiatt ezen is filózok elég sokat, hogy bízzak a dokimban tanácsában vagy ne hagyjam annyiban. Mindenesetre ha visszamegyek hozzá, akkor rákérdezek majd újra erre a dologra.


Szerintem sem lehet ezt kikapcsolni kedves utolsó válaszoló. Én már jobban tudom, hogy hányadik ciklusnapomon vagyok, mint a naptári dátumot. :)))

2013. szept. 20. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!