Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felfázás egyenlő terhességi...

Felfázás egyenlő terhességi gondok? Fontos, részletesen leírtam.

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok. Egyszeri alkalommal nagyon súlyosan felfáztam, 6 keresztes vizeletem lett. Ezek után minden hónapban azt érzem, hogy megfázom, felfázom, taknyos vagyok, és egy évben akár 6-7-szer megyek dokihoz. Viszont allergiás vagyok a porra, valószínű ezért is jön olyan gyakrabban az érzet, hogy megfáztam/felfáztam. Ha az ember ennyiszer "betegszik" meg az nem tesz jót annak, ha teherbe akarnék esni. Voltam vizsgálatokon, hogy esetleg a petefészkem gyúlladt be, vagy valami más bajom van-e, de semmi.

Rossz, mert bármilyen gyógyszert szedek és költök rájuk, nem használnak.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. nov. 6. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem okoz, okozott a felfázás gyulladást se a petefészkeknél , se a petevezetőkben illetve a méhednél, akkor bármikor teherbe tudnál esni, ha szeretnél.

2009. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te érzed úgy hogy ennyiszer felfázol/megfázol, vagy az orvos is igazolja ezt. Az allergiát nem lehet/szokták összekeveni egy vírusos vagy bakteriális fertőzéssel.

Gyógyszerek helyett inkább vegyél vitamint, bérescseppet, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt!Erősitsd meg az immunrendszered!

Ha babát szeretnél mielöbb kezdj el terhesvitamint szedni.Legalább 2 hónappal az elött hogy élesben is rápróbálkoznátok a babára.Hagyd abba az allergia gyógyszert is és próbáld végig gondolni mit tehetnél másképp a mindennapjaidban ami segíthetné a gyógyulásod.Kevesebb stressz, tisztább lakás, alaposabb személyi higiene, melegebb/zártabb ruhák, több pihenés...stb.

Az allergiád valószínüleg el fog "múlni" a 9 hónapra.Nekem is így volt.

A terhességet pedig nem befolyásolja az anya betegsége, kivéve ha magas lázzal vagy antibiotikumos kezeléssel jár.

Amiket írtam tapasztalatból tudom.

Sok szerencsét!

2gyerekes+25hetes anyuka

2009. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igyál rengeteg vizet! Amikor betartod, hogy több liter vizet iszol és akkor is ha nem kívánod, akkor kimennek a bacik, próbáld ki! Nekem az segített mindig pedig volt komoly felfázásom, és mikor túl sok vizet ittam, kimosta az egészet. Ha rosszul vagy mindig csináld ezt...A hátránya, hogy a vécére rohangálsz, de megéri.
2009. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sós fürdő is jó hatással van.
2009. nov. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az allergiával kapcsolatban, nem hinném hogy kigyógyúlnék, mert por allergiám van, és a lakás mindig olyan hely, ahol a por megtapad. És én takarítok, szóval kénytelen vagyok tablettát szedni rá, és még a munkahelyemen is pont ezt csinálom. Megpróbálom, és ígyekeznifogok.

Köszönöm a segítséget.

2009. nov. 10. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!